iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
5. 9. 2016
21:30 na ČT1

1 2 3 4 5

7 hlasů
15596
zhlédnutí

Reportéři ČT

Boj o vodu — Kající se zabiják — Náhrobky v kurníku II.

42 min | další Publicistika »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Boj o vodu

  1:01 do playlistu

  Boj o vodu
  Prodat cizí firmě podnikání se strategickou surovinou, to se v civilizované zemi jen tak nevidí. A přesně to u nás udělali politici v 90. letech, kdy vodní hospodářství přenechali nadnárodním koncernům. Městům a obcím zůstaly náklady, zisky plynou do zahraničí. Tímto tématem se v našem pořadu zabýváme pravidelně. Vrchní soud v Olomouci bude ve čtvrtek rozhodovat jeden takový případ, který se stal ve Zlíně. Baťovo město kvůli svému vedení už přišlo o zhruba tři čtvrtě miliardy korun, natáčel reportér David Macháček.

 • Kající se zabiják

  14:12 do playlistu

  Kající se zabiják
  Má na kontě asi tři sta vražd, přesto chce kandidovat do Senátu. Být nájemným vrahem, navíc u nejznámějšího drogového bosse Pabla Escobara, je v Kolumbii vcelku ctnostným povoláním. Když se s ním reportér Martin Mikule chtěl sejít, musel do poslední chvíle čekat na jeho pokyny. Pak se mu však nečekaně otevřel a rozpovídal se o světě velkých peněz a ještě větších zločinů, kterému se běžný smrtelník raději vyhýbá. Podívejte se na unikátní reportáž.

 • Náhrobky v kurníku II.

  28:31 do playlistu

  Náhrobky v kurníku II.
  Je to dost neobvyklý pohled. Na prostějovském dvorku se motá skupina ortodoxních Židů v černých oblecích, s pejzy a širokými klobouky. S hlavami dole si prohlížejí dlažbu, pak ji jeden z nich začne čistit smetákem a luští zvětralé nápisy na kameni. Dlažbu dvorku totiž tvoří náhrobní kameny z židovského hřbitova, který byl po válce zrušen, z náhrobků se stal stavební materiál. Skupina rabínů z Ameriky, Evropy a Izraele, která usiluje o obnovu hřbitova, se na začátku prázdnin do Prostějova přijela podívat. Možná i pod tímto vlivem se původně odmítavé stanovisko radnice začíná poněkud měnit, více reportérka Andrea Máslová.

Přehrát vše

Související