iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
25. 5. 2015
22:05 na ČT1

1 2 3 4 5

13 hlasů
19205
zhlédnutí

Reportéři ČT

Energie pod kontrolou? — Prameny (bez) naděje — Zámky s novou krví

40 min | další Publicistika »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Energie pod kontrolou?

  1:00 do playlistu

  Energie pod kontrolou?
  Výměna lamp veřejného osvětlení a dodávky energií, které se tváří jako nezisková aktivita. Na tom postavila svůj byznys obecně prospěšná společnost s názvem Energie pod kontrolou. Od měst a obcí získává bez výběrového řízení zakázky, které jdou do stovek milionů korun. Už více než tisíc měst a obcí na jejich trik naletělo.

 • Prameny (bez) naděje

  14:53 do playlistu

  Prameny (bez) naděje
  Minerální prameny v obci, to by měl být její zlatý důl. Jenže pro obec Prameny se její prameny staly zkázou. Těžce zkoušená obec se po mnoha letech přežívání pokouší vybřednout z vlastních dluhů. Způsob, jakým to dělá, však naráží na vcelku pochopitelný odpor. Ruské investory chce prezident pozvat na Hrad, ale pro některé místní jsou trnem v oku.

 • Zámky s novou krví

  28:37 do playlistu

  Zámky s novou krví
  Hrady a zámky jsou významným kulturním dědictvím naší země. Kromě státu o ně posledních dvacet let pečují i soukromí vlastníci, kterým se podařilo často zdevastované památky zvelebit. Zámeckými pány se nejčastěji stali restituenti, ale v poslední době si hrady a zámky pořizují i dobře situovaní milovníci kultury. Ne vždy se však daří úpadek starých šlechtických sídel zastavit.

Přehrát vše

Související