iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
9. 2. 2015
20:20 na ČT1

1 2 3 4 5

10 hlasů
13270
zhlédnutí

Reportéři ČT

Starosta a jeho právník — Řekni, kde ti mrtví jsou — Dům, který přežil dějiny

38 min | další Publicistika »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Starosta a jeho právník

  1:03 do playlistu

  Starosta a jeho právník
  Už jsme to viděli v případu kancléře Vratislava Mynáře. Někdo koupí dům za normální cenu, aby jej obratem prodal šťastnému kupci za cenu o několik milionů nižší. Proč to ten prodávající dělá? To je otázka, na kterou lze těžko odpovědět bez spekulací. Jisté je, že stejný model se objevuje i v kauze bývalého starosty Prahy 11 Dalibora Mlejnského. Starosta se k výhodnému nákupu dostal rovněž přes advokáta, který má sám o sobě dost zajímavou minulost. Skandálním způsobem zasáhl do prezidentské kampaně. Co všechno se dělo na okrajové pražské čtvrti za jejich působení, odkrývá reportáž Jany Neumannové.

 • Řekni, kde ti mrtví jsou

  14:20 do playlistu

  Řekni, kde ti mrtví jsou
  Exhumace faráře Josefa Toufara z masového hrobu v pražských Ďáblicích rozproudila diskusi. Sdružení bývalých politických vězňů vzneslo požadavek, aby se stát postaral o vyzvednutí ostatků i jiných politických vězňů. Také oni – nejen číhošťský farář - by měli být důstojně pohřbeni. Požadavek je to sice správný a logický, ale velmi těžko realizovatelný. Proč, to se dovíte z reportáže Davida Macháčka a Davida Vondráčka

 • Dům, který přežil dějiny

  26:26 do playlistu

  Dům, který přežil dějiny
  Málokterý dům v sobě skrývá tolik příběhů jako ten Brummelův v ošklivé plzeňské čtvrti u autobusového nádraží. Navrhl jej slavný vídeňský architekt Adolf Loos pro zámožnou plzeňskou rodinu. Té se podařilo přežít koncentrační tábor v Osvětimi a stejně zázračně se zachoval i jejich dům, kterému několikrát hrozila zkáza. Natáčel David Macháček.

Přehrát vše

Související