iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
30. 6. 2014
21:30 na ČT1

1 2 3 4 5

8 hlasů
11949
zhlédnutí

Reportéři ČT

Karel a Pavel — Draze zaplacené půjčky — Vyhnání z Konopiště

38 min | další Publicistika »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Karel a Pavel

  0:59 do playlistu

  Karel a Pavel
  Utrácení za právní služby, to byla vždy velká položka v rozpočtech úřadů a institucí. Kromě ministerstev na externí právníky nešetřil ani pražský magistrát. Velmi dobré časy měli právníci v době primátora Pavla Béma. Premiantem byla kancelář s mezinárodním jménem, kterou zastupuje Karel Muzikář. Z reportáže Jany Neumannové se dovíme, že Karel a Pavel jsou nerozlučná dvojice, což by nám nemuselo vadit, pokud by právní zakázky bez výběrového řízení nevzbuzovaly pochyby o správném hospodaření.

 • Draze zaplacené půjčky

  11:24 do playlistu

  Draze zaplacené půjčky
  Malířka, která přišla o celoživotní dílo a cirkusová rodina Kludských by zřejmě nenašli mnoho společného. Něco však společného mají: doplatili na půjčky od jedné kampeličky. Nechali se nachytat na heslo, že kampelička půjčí i těm, které banka odmítne, neuvědomili si však za jakou cenu. Za nedodržení splátkového kalendáře se platí tvrdé tresty. Z bohatých lidí se tak fakticky stali chudáci. A už jim ani nepomůže, že Česká národní banka odebrala minulý týden kampeličce licenci. Natáčela reportérka Jana Sotonová.

 • Vyhnání z Konopiště

  25:58 do playlistu

  Vyhnání z Konopiště
  Stoleté výročí od výstřelů v Sarajevu, to je mediální téma těchto dnů. Že atentát na následníka rakousko-uherského trůnu vedl k rozpoutání první světové války, ví každý. Co se stalo s jeho osiřelými dětmi, to se však připomíná málokdy. Přitom měly domov na zámku v českém Konopišti. A poválečné Československo se k nim zachovalo s krutostí, kterou bychom od humanistické Masarykovy republiky možná nečekali. Na zapomenutou kapitolu velkých dějin se zaměřuje reportáž Davida Vondráčka.

Přehrát vše

Související