iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
5. 5. 2014
21:30 na ČT1

1 2 3 4 5

18 hlasů
12948
zhlédnutí

Reportéři ČT

Chci tvůj dům — Vzestup a pád Romana Janouška — Vesele proti totalitě

37 min | další Publicistika »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Chci tvůj dům

  0:58 do playlistu

  Chci tvůj dům
  Obyčejná písařská chyba je může stát střechu nad hlavou. Kvůli úředníkovi z katastru přišli o pozemek pod domem. Přestože je na vině stát, chyba platí a zaplatit za ni mají manželé v důchodu. Jak je to možné? Protože pozemek spadl kvůli zmíněné chybě do exekuce a co jednou exekutor uchvátí, už nikdy nenavrátí. Podívejte se na reportáž Jany Neumannové.

 • Vzestup a pád Romana Janouška

  9:40 do playlistu

  Vzestup a pád Romana Janouška
  Jsou to dva roky, co nad Romanem Janouškem přestala svítit jeho šťastná hvězda. Ale možná nezhasla tak úplně. Soud, který projednával jeho dopravní nehodu v opilosti, ho totiž neodsoudil za pokus o vraždu, jak navrhovala státní zástupkyně. Nakonec dostal jen paragraf těžké ublížení na zdraví pod vlivem návykové látky. Rozsudek je nepravomocný, Roman Janoušek u soudu ani nebyl, podle všeho se vzdálil do své vily u moře. Jeho život a dílo jsme se pokusili zrekapitulovat. Natáčela Aneta Snopová.

 • Vesele proti totalitě

  26:08 do playlistu

  Vesele proti totalitě
  Proti totalitě s humorem, tak svůj protest koncipovala skupina mladých lidí kolem herečky Báry Štěpánové a Luboše Rychvalského. Vznikly každodenní běhy pražskou ulicí politických vězňů, spouštění modré velryby na Vltavu, nebo předstíraný policejní zásah s okurkami místo obušků. Od založení svérázné občanské iniciativy, která symbolizovala konec socializmu, uplynulo prvního května pětadvacet let. Více o historii Monika Le Fay.

Přehrát vše

Související