iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
10. 3. 2014
20:30 na ČT1

1 2 3 4 5

9 hlasů
12628
zhlédnutí

Reportéři ČT

Mráz přichází z výtopny — Nepohodlný prorok — Konečná pro havířovský Brusel?

36 min | další Publicistika »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Mráz přichází z výtopny

  0:54 do playlistu

  Mráz přichází z výtopny
  O tom, jak politici na Praze 4 převzali do své správy tepelné hospodářství, jsme už vysílali. U zrodu tohoto nápadu stál Ondřej Palounek, tajemný hybatel tamní politiky, který nemá žádnou veřejnou funkci. Jakmile se o teplo začali starat politici, lidé to hned pocítili na vlastní kůži i v peněžence. Mohou vlastně děkovat matce přírodě, že je letos tak teplá zima. Asi je ale nepotěší, že městská část už z jejich daní musela do prodělečné společnosti nalít 30 milionů korun. Na Praze 4 natáčel Karel Vrána.

 • Nepohodlný prorok

  15:32 do playlistu

  Nepohodlný prorok
  Kdo si myslel, že po návratu do Čech bude zpívat pozitivní písně, byl zklamán. Karel Kryl se nezměnil, a když viděl, že poměry až příliš připomínají staré časy, nešetřil kritikou. Mysleli jsme si, že je zahořklý a nerozuměli mu. Dnes víme, že v mnoha věcech měl pravdu, ale zahořklý asi byl. Měl na to právo. Přestože po většinu času byl ve vlastní zemi nežádoucí osobou, dokázal hluboce ovlivnit několik generací. Minulé pondělí uplynulo dvacet let od jeho smrti. Posmrtný portrét natočila Moniky Le Fay.

 • Konečná pro havířovský Brusel?

  26:12 do playlistu

  Konečná pro havířovský Brusel?
  Má se zbořit sešlá budova vlakového nádraží v Havířově? Nám laikům připadá, že moc krásy nepobrala, ale architekti to vidí jinak. Pro ně má cenu jako vzácná připomínka jednoho stavebního slohu, který se vymkl z komunistické uniformity a předznamenal společenské tání šedesátých let. Odborný problém příliš nevzrušuje ani obyvatele města, které vzniklo jako obří hornické sídliště a na estetické jemnosti si příliš nepotrpí. S výjimkou skupiny mladých lidí, kteří se rozhodli proti bourání starého nádraží něco udělat. V Havířově natáčel David Macháček.

Přehrát vše

Související