iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
22. 4. 2013
21:40 na ČT1

1 2 3 4 5

17 hlasů
9270
zhlédnutí

Reportéři ČT

Miliardy navíc za sluneční elektrárny — Příběh podvedené vozíčkářky — Barokní kostely na Broumovsku zachraňuje farář

37 min | další Publicistika »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Miliardy navíc za sluneční elektrárny

  1:01 do playlistu

  Miliardy navíc za sluneční elektrárny
  Získali jsme dosud neveřejný seznam, který posiluje podezření, které se teď nad celým solárním byznysem vznáší. Je to seznam 159 elektráren, které mají papíry na to, že byly hotové už v roce 2010. Proud ale ve skutečnosti začaly dodávat až v roce 2011. Rozdíl je to významný, tenhle posun zvyšuje výnosy podnikatelů a prohlubuje ztráty nás, spotřebitelů. Spočítali jsme, že majitelé těchto 159 elektráren vydělají za dvacet let 31 miliard korun navíc oproti tomu, co by vydělali, kdyby dostali papíry až v roce 2011. Teď jde o to, jestli tihle solárníci jen pozdě dostali elektroměry, jak sami říkají, anebo jestli je to kolosální podvod. Podívejte se na reportáž Michaela Fialy a Davida Havlíka.

 • Příběh podvedené vozíčkářky

  14:39 do playlistu

  Příběh podvedené vozíčkářky
  Paní Ema má dědičnou lámavost kostí. Aby mohla alespoň trochu normálně žít, potřebuje auto. Jako vozíčkářka má nárok na státní příspěvek na nákup auta. Ten dostala, ale pak udělala věc, kterou dělají důvěřiví a poctiví lidé: svěřila ho člověku, který ji sliboval, že za něj sežene vhodné auto. Jak to dopadlo, nemusím ani říkat. Právě proto vznikla reportáž Kateřiny Hrochové.

 • Barokní kostely na Broumovsku zachraňuje farář

  26:10 do playlistu

  Barokní kostely na Broumovsku zachraňuje farář
  Broumovsko byla zkušební laboratoř barokních mistrů Kryštofa a Kyliána Dienzenhoferů. Co se naučili na malých venkovských kostelech, to pak zúročili na pražských chrámech svatého Mikuláše na Malé Straně a Staroměstském náměstí. Dnes však kostely v zapadlém pohraničí pustnou. Teprve nedávno se o jejich záchranu začal zajímat mladý slovenský farář, který tam působí. Probudil místní a sám shání dotace na jejich záchranu. Jak se mu to daří, zjišťoval reportér David Macháček.

Přehrát vše

Související