iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
25. 3. 2013
20:30 na ČT1

1 2 3 4 5

21 hlasů
13364
zhlédnutí

Reportéři ČT

Český vynález monitoruje schizofrenii — Dluhy za zaniklé pojištění auta — Příběh podvedeného syna Oty Pavla

37 min | další Publicistika »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Český vynález monitoruje schizofrenii

  1:14 do playlistu

  Český vynález monitoruje schizofrenii
  Schizofrenie je závažné onemocnění, kolem kterého je řada mýtů. Ale pokud se léčí, dá se s ním docela normálně žít. Opak vede jednoznačně do blázince a každý záchvat je pro pacienta nebezpečný. Čeští lékaři teď vymysleli způsob, jak nečekanému výbuchu psychózy zabránit. Pacientům stačí být ve spojení s lékaři pomocí telefonu. Problém je, že zdravotní pojišťovny na projekt s názvem Itareps zatím nechtějí slyšet. O vynález se zajímal reportér Filip Černý.

 • Dluhy za zaniklé pojištění auta

  13:06 do playlistu

  Dluhy za zaniklé pojištění auta
  Bankovní domy nejsou armáda spásy, to chápeme. Proto od nich nečekáme soucit v situaci, kdy by byl na místě. Těžko však najít slova pro to, jak se peněžní instituce zachovaly k ženě z našeho příběhu, které zemřel manžel. Zachovaly se k ní stylem co je tvoje, to je moje, ale co je moje, na to mi nesahej! S ohledem na rodinnou tragédii jsme vyšli vstříc jejímu přání a nebudeme zveřejňovat její tvář ani jméno. Případ natáčela redaktorka Andrea Máslová.

 • Příběh podvedeného syna Oty Pavla

  25:26 do playlistu

  Příběh podvedeného syna Oty Pavla
  Jiří Pavel není tak slavný jako jeho otec Ota Pavel, autor Smrti krásných srnců, nebo knihy Jak jsem potkal ryby. Ale Jiří taky píše povídky a psaní je pro něho podobně smyslem života, který ho jinak těžce zkouší. Pokaždé, když s ním David Vondráček natáčí, má za sebou nějakou další ránu osudu. Tentokrát muže s těžkou duševní chorobou a nevyléčitelnou důvěřivostí napálil nakladatel, ze kterého se vyklubal podvodník velkého kalibru. Kam zmizel s penězi a rukopisem, uvidíte v reportáži Davida Vondráčka.

Přehrát vše

Související