iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
21. 3. 2011
20:20 na ČT1

1 2 3 4 5

40 hlasů
16297
zhlédnutí

Reportéři ČT

Výmaz z StB spisů — Solární elektrárny v Chomutově — Druhá šance na rodinný život

37 min | další Publicistika »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Výmaz z StB spisů

  1:19 do playlistu

  Výmaz z StB spisů
  Byl to první prokázaný spolupracovník KGB u nás. Paradoxem je, že to nebyla žádná velká ryba, ale uznávaný houslista, původem z Ruska. Reportáže o něm jsme naposledy vysílali před šesti lety. Jako řada jiných, i on se u soudu domohl toho, že jej ministerstvo vnitra muselo vymazat ze seznamu spolupracovníků StB. A to i přesto, že existuje více než stostránkový spis o jeho činorodé aktivitě. Jak se soud s důkazy vyrovnával, to se nám teď podařilo odkrýt. Ukazuje se, že vyčistit skvrny z minulosti, je poměrně snadné. Stačí k tomu školácky pozměnit vlastní rukopis. Minulostí houslisty Borise Monozsona se zabýval reportér Lukáš Landa.

 • Solární elektrárny v Chomutově

  15:50 do playlistu

  Solární elektrárny v Chomutově
  Policie prověřuje okolnosti přidělování licencí na výrobu sluneční energie, které na přelomu loňského a letošního roku vydával Energetický regulační úřad. Ten přitom policii podnět sám poslal. Podezřelá jsou zejména povolení, která úředníci vydali na samém sklonku roku, doslova v hodině dvanácté. Přesně na Silvestra, tedy 31.12.2010. Připomeňme, že po tomto datu už solární elektrárny dodávají elektřinu do sítě za poloviční ceny. Jinak řečeno, solární byznys přestal být zlatým dolem. Náš reportér David Havlík zjistil, jak se konkrétně do posledního termínu trefovaly tři solární firmy, patřící do impéria miliardáře Zdeňka Zemka.

 • Druhá šance na rodinný život

  26:34 do playlistu

  Druhá šance na rodinný život
  Nejdříve přišli o práci, potom o bydlení, nakonec i o své tři dcery. Začali živořit mezi bezdomovci, ale nikdy se se svou prohrou úplně nesmířili. Teď dostali druhou šanci na normální rodinný život. Příběh lidí, balancujících nad propastí, natáčela reportérka Andrea Máslová.

Přehrát vše

Související