iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
15. 11. 2010
20:40 na ČT1

1 2 3 4 5

71 hlasů
21826
zhlédnutí

Reportéři ČT

Pozemková transakce vedle parku Parukářka — Hotel Labská bouda na odstřel — Poválečný vnitřní odsun

37 min | další Publicistika »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Pozemková transakce vedle parku Parukářka

  1:11 do playlistu

  Pozemková transakce vedle parku Parukářka
  Jak se dá zbohatnout na pozemcích v Praze, už víme. Je k tomu potřeba dosáhnout jediné věci, která je ale pro normálního smrtelníka nedostupná: změna územního plánu. Na dobré cestě k obchodu století je jakási firma Ortenária s anonymními vlastníky, která získala pozemky na Praze 3. Ty se z rekreační zóny teď mohou - s požehnáním úřadu - změnit na stavební parcely. Problém je, že ve firmě Ortenária působí dobrý známý radního, který o návrhu rozhodoval. Nabízí se tedy otázka, zda radní nejednal spíš v osobním zájmu místo v obecném. O případ se zajímala reportérka Lucie Sehnalová.

 • Hotel Labská bouda na odstřel

  14:57 do playlistu

  Hotel Labská bouda na odstřel
  Líbí se vám Labská bouda? Je to nepřehlédnutelný betonový hotel, který ční těsně pod vrcholkem Zlatého návrší v Krkonoších. Stojí tu už pětatřicet let a má punc komunistického monumentu. Proto by jej představitelé Krkonošského národního parku rádi srovnali se zemí. To by ale stálo skoro sto milionů korun. Architekti to navíc tak ostře nevidí a spíš by navrhovali nějakou levnější omlazovací kůru. Den v opuštěném hotelu strávil reportér David Macháček.

 • Poválečný vnitřní odsun

  24:44 do playlistu

  Poválečný vnitřní odsun
  Milostnému citu se daří za všech okolností, i v podmínkách ne právě idylických. Vyprávět by mohli Marie a Ondřej Ráczovi, kteří nedávno oslavili diamantovou svatbu. Seznámili se těsně po válce, když se stali nevolníky na statku u Berouna v obnoveném československém státě. Říkalo se tomu vnitřní odsun. Němka a Maďar byli odsunuti ze svých domovů na opačném konci republiky a nerozuměli si ani slovo. Stali se druhořadnými občany, ale láska jim pomáhala snášet dějinné křivdy. Reportáž o neznámé kapitole českých dějin na pozadí milostného románu natočil reportér David Vondráček.

Přehrát vše

Související