iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
28. 12. 2009
21:30 na ČT1

1 2 3 4 5

32 hlasů
26072
zhlédnutí

Reportéři ČT

Bojovnice proti Motolské nemocnici — Vrácení vily Bertramky — Dlužník z Vietnamu

37 min | další Publicistika »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Bojovnice proti Motolské nemocnici

  1:08 do playlistu

  Bojovnice proti Motolské nemocnici
  S paní Přikrylovou se osobně dramaturg pořadu Reportéři ČT Marek Wollner nesetkal. Ale mluvil s ní po telefonu jako řada jiných v redakci. Když mu paní Přikrylová začala zlobně nadávat, položil sluchátko. Nechtělo se mu věřit, že jejího manžela zavraždili lékaři a že to byl úmyslný trestný čin, který se snaží zamést policie. A hned se stal v jejích očích součástí mafie. Později měl schránku zahlcenou její korespondencí, v níž si nevybíravými slovy vyřizuje účty se světem, od premiéra přes ředitele motolské nemocnice až po jakousi "lékařsko-justiční mafii". Tak paní Přikrylová nazývá spiknutí světa proti ní a jejímu manželovi. Dá se proto pochopit, že pražská motolská nemocnice teď žádá soud, aby tato bojovnice, kterou žene motor pomsty, byla zbavena svéprávnosti. Jenže kdesi na začátku byla chyba a ta chyba se stala v Motole. S paní Přikrylovou natáčela reportérka Andrea Máslová.

 • Vrácení vily Bertramky

  14:07 do playlistu

  Vrácení vily Bertramky
  Je to vila, ve které pobýval Wolfgang Amadeus Mozart a dokonce tady dokončil operu Don Giovanni. Není divu, že o takový skvost se vede dlouholetý spor. Když jsme o pražské Bertramce vysílali před rokem a půl, vypadalo to pro původní vlastníky dost beznadějně. Věci se od té doby pohnuly, možná i díky naší reportáži. Jenže poražený se nechce jen tak vzdát a předávání domu mělo značně bojovný nádech. Výstavní vila teď trochu připomíná barák opuštěný sovětskými vojsky. K případu Bertramky se vrátil reportér Lukáš Landa.

 • Dlužník z Vietnamu

  25:23 do playlistu

  Dlužník z Vietnamu
  Vyhoštění šestadvacetiletého Vientamce Le Kim Tanha u nás řešila skoro všechna celostátní média. Doplatil na chybu zprostředkovatelské agentury, která ho poslala do práce dřív, než dokázala vyřídit potřebné formality. Mladý Vietnamec, který se kvůli práci v Česku doma zadlužil, chtěl zemřít a držel proti deportaci hladovku. Ani ta mu nakonec nepomohla. Musel nastoupit do letadla směr Hanoj. Reportér Karel Koula se za ním vydal do Vietnamu, aby ho našel a předal mu dar od českých přátel, kteří se mu s jeho statisícovým dluhem snaží pomoci.

Přehrát vše

Související