iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
21. 9. 2009
21:30 na ČT1

1 2 3 4 5

71 hlasů
23347
zhlédnutí

Reportéři ČT

Bregovičovo poděkování České republice — Silnice v lese — Věřitel z Kladna

37 min | další Publicistika »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Bregovičovo poděkování České republice

  1:06 do playlistu

  Bregovičovo poděkování České republice
  Nestává se často, aby někdo oficiálně děkoval České republice za pomoc. Bývalí občané dnes už neexistující Jugoslávie tuto potřebu mají. České republice jsou vděčni za to, jak je v době válečného konfliktu v devadesátých letech bez zbytečných průtahů přijímala. Světově uznávaný balkánský hudebník Goran Bregovič podpořil své krajany a Čechům věnoval svůj čtvrteční koncert. S bývalými občany Jugoslávie se setkala reportérka Andrea Máslová.

 • Silnice v lese

  10:30 do playlistu

  Silnice v lese
  Možná to znáte, k vaší chatě v lese vede hrbolatá pěšina. Když zaprší, stane se z ní rozblácená klouzačka. Přesně taková vedla donedávna k chatám nedaleko Zruče nad Sázavou. Ze dne na den ale vyrostla v lese krásná a pohodlná silnička. Jakoby ji postavili lesní skřítkové. O její stavbě nevěděli ani majitelé pozemků, ani stavební úřad. Kdo má černou stavbu na svědomí? Sledujte pátrání reportérky Markéty Dobiášové.

 • Věřitel z Kladna

  22:53 do playlistu

  Věřitel z Kladna
  Často si kladu otázku, jak by u nás dopadl americký finančník Madoff. Od New yorského soudu dostal 150 let vězení za to, že zpronevěřil peníze svých klientů. Vybral si prostě špatnou zemi. Jednak by u nás sto padesát let za mřížemi určitě nedostal. Jednak by měl mnohem větší šanci užívat si nakradené peníze na svobodě. V našem příběhu ale nejde o lupiče-gentlemana z New Yorku. Jde o pana Brože z Kladna. Posuďte sami, kdo je na tom lépe. Natáčel reportér Lukáš Landa.

Přehrát vše

Související