iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
10. 8. 2009
21:40 na ČT1

1 2 3 4 5

32 hlasů
16771
zhlédnutí

Reportéři ČT

Soud s finančním poradcem stavebního spoření — Neúspěšný boj s rakovinou — Poslední česká vlastenka v polském Kladsku

37 min | další Publicistika »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Soud s finančním poradcem stavebního spoření

  1:10 do playlistu

  Soud s finančním poradcem stavebního spoření
  Někdy se stane, že lidé z našich reportáží skončí u soudu. Jako finanční poradce pan Vostárek, o němž jsme točili před třemi lety. Tehdy jsme díky skryté kameře popsali a zdokumentovali praktiky, které používá při jednání s klienty. Stavební spořitelna, pro kterou pracoval, s ním po odvysílání reportáže okamžitě ukončila spolupráci a státní zástupce ho obžaloval z podvodu. Takže vlastně dobrá zpráva pro všechny podvedené? Ne tak docela. K soudu se vypravil reportér David Havlík.

 • Neúspěšný boj s rakovinou

  10:55 do playlistu

  Neúspěšný boj s rakovinou
  Ve 23 letech zemřela na rakovinu. Možná zemřít nemusela. Gabriela Bačáková si před čtyřmi lety nechala odstranit mateřské znamínko. Až téměř dva roky poté vyšla najevo vážná chyba – lékařka v laboratoři nezjistila, že znamínko skrývalo zhoubný nádor. Znalci i policie říkají, že žena mohla zemřít i při včasné léčbě. Ale pozůstalí, kteří teď vychovávají jejího syna Jakuba, se s tím nechtějí smířit. Byla její smrt nevyhnutelná, po tom pátrala reportérka Silvie Kleková.

 • Poslední česká vlastenka v polském Kladsku

  23:45 do playlistu

  Poslední česká vlastenka v polském Kladsku
  V polském Kladsku žije jedna zapadlá česká vlastenka. Je už poslední, která zbyla z početné české menšiny na tomto pomezí. Jako jediná tak pamatuje dramatické dějiny, které se přes tuto oblast valily - od idylických předválečných časů přes období války až po poválečné etnické čistky. S ženou, která si přes všechna ta léta a změny státní příslušnosti uchovala zdravý nadhled a jadrnou češtinu, natáčel reportér David Vondráček.

Přehrát vše

Související