iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
29. 8. 2010
11:00 na ČT1

1 2 3 4 5

44 hlasů
9612
zhlédnutí

Toulavá kamera

Pernštejn — Zoo Olomouc — Muzeum turistiky v Bechyni — Kováři — Kopec Raná — Řeka Otava

26 min | další Magazíny »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Pernštejn

  1:09 do playlistu

  Pernštejn
  V době třicetileté války byl pánem hradu Pernštejn na Brněnsku nepříliš známý Kryštof Pavel z Lichtenštejna – Castelkornu. A mohl se mimo jiné pochlubit tím, že jeho sídlo švédští vojáci přes velkou snahu nedobyli. Tuto válku připomíná i výstava, která tu právě probíhá.

 • Zoo Olomouc

  5:08 do playlistu

  Zoo Olomouc
  Rušno je v zoologické zahradě v Olomouci. Důvodem je mimo jiné řada mláďat. Pozornosti se ale těší i několik nových výběhů. Asi nejunikátnějším je ten, kde společně žijí vlci a medvědi.

 • Muzeum turistiky v Bechyni

  8:53 do playlistu

  Muzeum turistiky v Bechyni
  Historii organizované turistiky na našem území můžete poznat v Muzeu turistiky, které už přibližně čtyři roky funguje v Bechyni. Zabydlelo se v prostorách poměrně neobvyklých, v opravené židovské synagoze.

 • Kováři

  12:50 do playlistu

  Kováři
  Už více než tři desítky let se Karel Ujka z Vinařic na Kladensku věnuje kovařině. Ve své kovárně si teď už vychovává nástupce a je moc rád, že je jím právě jeho syn. O práci mluví pořád s nadšením a láskou, jinak by se jí ani věnovat nemohl.

 • Kopec Raná

  16:39 do playlistu

  Kopec Raná
  Nejspíš nám dáte za pravdu, že k nejznámějším vrcholům Českého středohoří patří Raná. Především díky milovníkům létání na rogalech nebo paraglidingu. Raná si ale zaslouží i pozornost milovníků přírody a jejích unikátů.

 • Řeka Otava

  20:26 do playlistu

  Řeka Otava
  V letních dnech se příjemně osvěžíme při plavbě po Otavě. Řeka, která měří 113 kilometrů, získala své jméno nejspíš už od keltských obyvatel. Už za nich se na ní zřejmě také rýžovalo zlato a dokonce se tu prý kdysi dařilo i perlorodkám.

 • Soutěž

Přehrát vše

Související