iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
10. 3. 2009
19:00 na ČT2

1 2 3 4 5

215 hlasů
18969
zhlédnutí

Ta naše povaha česká

Když trpí zvíře

Ochránci zvířat čelí lidské lhostejnosti, nevstřícným úřadům i agresivním spoluobčanům

25 min | další Publicistika »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

Přidejte svůj příspěvek

E-mailová adresa nebude v diskusi viditelná. E-mail vyplňte v případě, pokud chcete, aby Vás mohli ostatní čtenáři kontaktovat prostřednictvím našeho webu.

Vložením komentáře vyjadřujete souhlas s pravidly diskuse. Pokud tato pravidla nedodržíte, váš příspěvek může být upraven či smazán.

Sledujte diskusi emailem

Nahlašte nevhodný příspěvek

__ 26.12.2009 14:07 (!) reagovat 3 + - 0

Takovy poradu prosim vice, neprehlizejme utrpeni zvirat.

TaKteraNesouhlasi 8.6.2009 13:39 (!) reagovat 3 + - 0

Chválím

Chválím autory za to, že jste si dali práci a čas odvysílat pořad o jednom z největších problémů současnosti - trápení zvířat(včetně jejich následného pojídání či nošení jejich kůže). Kdybych tady měla psát, jak je to nespravedlivé, že lidé, kteří za ta zvířata bojují, jsou v naprosté menšině oproti typickým lidem dnešní společnosti ("jím maso, proč? protože je dobré a zdravé!protože je nezbytné!PROTOZE HO JI VSICHNI, TAK PROC HO NEJIST TAKE?"), tak by to nebylo nic nového a překvapujícího..bohužel, většina lidí opravdu smýšlí takto.. lidé se bojí vybočit z davu! Já když se dívám na tyhle videa, tak brečím..Říkejte mi kvůli tomu třeba slaboch, ale tohle podle mě je důvod k pláči mnohokrát víc než nějáký béčkový romantický film..protože tohle je realita!tohle je třináctá komnata dnešního světa!
Víte, já bych chtěla být dospělá...Být samostatná.Když je člověku čtrnáct, tak toho moc nezmůže.. Možná teď spoustu lidí odvrátí oči, s myšlenkou "proč číst nářky nějáké puberťačky" .. To není jenom nářek, já se snažím říct těm, kteří tohle čtou a až doposud se nezamysleli nad tím, že by mohli třebas udělat něco užitečného, jako pomoct těmhle zvířatům třeba podepsáním petice, nebo být vegetariánem..tím lépe, jestli jste, narozdíl ode mě už plnoletí..protože já jsem zatím udělala jen to, že používám kosmetiku netestovanou na zvířatech, když můžu, podepíšu nějákou petici, a nejím maso. To je pro moji rodinu extrém. Oni totiž nechápou, že když jí maso, tak tím kopou hrob nejen těm chudákům zvířatům, ale i naší komerční a stádní společnosti. Jeden člen rodiny mi dokonce vyčetl: "Vždyť když nebudeš jíst maso, tak budeš hrozně jiná!Budeš vybočovat a budeš s tím mít problémy!A navíc budeš nemocná!" to je smutný obrázek toho, jak to vidí člověk dnešní doby..1.problémy s tím, že to není rozšířené a tudíž bude a)diskriminovaný b)"jiný" 2.maso mu chutná, tak proč by ho nejedl 3.maso jí všichni, tak proč ho nejíst taky 4. maso jsem až do této doby jedl, nevidím důvod, proč přestat 5.jíst maso je přirozené 6. budu mít zdravotní problémy. 7. maso mi chutá. důvod těchto "argumentů" je zcela zřejmý-naprostá neinformovanost, v horším případě naprostý nezájem(což já osobně, když vidím podobná videa, nechápu) jako dobrý zdroj informací doporučuju www.vegetarian.cz nebo www.vegan.cz . Já vegankou nejsem, z důvodu, který už jsem uváděla-jsem bohužel stále pod vlivem rodiny,nejsem plnoletá. Jestli mi můžete prosím poradit-jak jim mám vysvětlit, že vegetariánství je přirozená, humánní a nadčasová cesta ke zdraví a pomoci jiným tvorům?Docela mě zaujal příspěvek paní, která psala, že jí syn tzv. "otevřel oči"..co bych za to dala, kdyby se to samé podařilo i mě..:)

Silvie Grosserova 21.9.2009 14:38 (!) reagovat 3 + - 0

Zvirata

Prestala jsem jist maso pred 3 lety. Muj 10lety syn mi jednou rekl: Predstav si, ze Te budou vykrmovat v klecich, pak Te zabijou a budes snezena. Desetileyy chlapec mi dal moralni facku! Dnes uz maso nejim a povazuji to za barbarske.

Jitka Fašianoková 13.3.2009 23:16 (!) reagovat 3 + - 1

Když zvíře trpí

Ano, souhlasím se všemi příspěvky, je třeba více a urputněji apelovat na veřejnost. Rodiče by měli vychovávat děti tak, aby si od malička uvědomovaly, že zvířata a vše živé má duši, cítí bolest.Justice by měla začít využívat zákonů a trýznitele trestat tak, aby se rozhodnutí o výši uložení trestu nedržely stále jen při zdi. Příklad by si mohli soudci vzít jinde v Evropě ! V tomto směru je naše společnost velmi zaostalá, i když se už hodně změnilo. Je to běh na dlouhou trať, ale rozhodně by se media měla průběžně této problematice věnovat ! Díky za tento skvělý pořad.

Červená Vladimíra 13.3.2009 13:59 (!) reagovat 2 + - 1

když trpí zvíře

Děkuji, že se zajímáte o tak velký problém, jako je trápení zvířat. Díky svému synovi a posléze časopisu Ochránců hospodářských zvířat a též Svobodě zvířat jsem se dozvěděla kruté pravdy o tom, co předchází úhlednému balíčku masa, mléka a pod. Je to zvěrstvo, jak se můžou ošetřovatelé a hlavně majitelé těchto "továren" chovat. A co dělá veterinární inspekce? Pan Duben v tomto pořadu sice vystupuje jako ochránce zvířat, ale velkochovy týrají zvířata s jeho mlčícím souhlasem. Když kráva porodí tele, je jí často odebíráno dřív než po 14 dnech, telata jsou stresována, krávy též, ale zoologům to nevadí, ti to naopak podporují, jen aby bylo dost mléka do obchodů. Takovýchto pořadů by mělo být víc. Věřím tomu, že spousta lidí neví, co vytrpí slepice v kleci, aby si mohl zákazník koupit vejce. Je to zločin. Prosím, prosaďte v televizi více takových pořadů. Děkuji.

Dana 11.3.2009 15:09 (!) reagovat 6 + - 1

Když trpí zvíře

Takovéto pořady bych dávala v hlavním vysílacím čase, aby to vidělo co nejvíc lidí. A pořád dokola připomínat ...

Milan Vrestal 11.3.2009 20:21 (!) reagovat 5 + - 1

Poděkování

Musím poděkovat všem lidem, co umožnily odvysílání takového pořadu. Dále potom těm, jenž v pořadu účinkovali (opravdu super lidé :-))
Bylo by krásné pokud by se tyto pořady daly odvysílat v hlavním čase na CT1, ale to ještě spousta krve odteče a spousta lidí se bude muset změnit....
Celý pořad hodnotím velmi kladně a myslím si že pro první seznámení s problematikou ochrany zvířat je dostatečný....Víc by se do dané stopáže už ani nevešlo..snad někomu pomůže otevřít oči...

Veganství zdar

Tereza Vandrovcová 12.3.2009 5:11 (!) reagovat 2 + - 1

poklona

Velké poděkování české televizi, že měla odvahu odvysílat něco tak kontroverzního a mimo hlavní zájem diváků.
Ještě větší poděkování tvůrcům, že daný problém představili způsobem, který je srozumitelný a kompaktní, ač zahrnuje tolik různých dimenzí.
Vystupujícím děkuji za rozumný výklad.
A nakonec děkuji divákům, kteří i přes odpor našli odvahu shlédnout tento pořad a dovedlo je to alespoň k zamyšlení.

Jiří Voldán 14.3.2009 12:39 (!) reagovat 3 + - 0

Proč kontroverzní?

Nic kontroverzního se mi na tomto tématu nezdá. Spíše skličujícího tím, jak se snižuje naše vnímání okolního světa. Dřívější "domácí" chovy zvířat a daleko těsnější sepětí s přírodou dávaly generacím lidí dostatek znalostí a zkušeností v této oblasti. Nikdy neexistovala tak ostrá hranice mezi našim osobním světem a "zbytkem". A nikdy jsme se nemuseli k udržení základních životních potřeb méně snažit (nezbývalo tolik času na tupou konzumaci). Ve výsledku drtivá většina populace žije v zajetí primitivismů typu "mám na to nárok" , "nic vám do toho není", "nejsou to naše kočky, jenom tady žijou..." apod. A zdařile podle těchto hesel vychovávají další generace, které opravdu z chovných zvířat znají jen balíčky v supermarketu. Takže každý pořad, který nám ukáže, že náš komfort je výsledkem parazitování lidí na utrpení jiných (= jejich životní podmínky a kvalita života, je potřebný. Jsem přesvědčen, že tohle je úkol veřejnoprávní televize. Na stupidity typu Nic než pravda jsou jiné kanály.

Alice 11.3.2009 14:48 (!) reagovat 4 + - 1

Díky

Díky za vynikající pořad. Je nás moc, každý chce mít svůj kus masa denně na talíři, proč nikoho nezajímá, jak velké utrpení musí podstoupit jateční zvířata? Proč se maso stalo drogou konzumní společnosti, bez ohledu na zdravotní ohrožení, na etiku a další existenci naší planety? Navíc, v České republice platí zákon na ochranu zvířat proti týrání od roku 1992, proč ani po 17. letech nefunguje? Proč odpíráme zvířatům právo na ohleduplné zacházení a důstojnou existenci? Vždyť zvířata jsou stejně bezbranná jako děti, staří, hendikepovaní či nesvéprávní lidé.

Zdenka 11.3.2009 18:49 (!) reagovat 2 + - 1

jake zakony?

Pise se, ze zakony byly zmeneny. Ale ty jsou jenom zmeneny na papire.
Vsechno je jak postarem.
KVS inspektori nedelaji svou praci jak by meli.Veterinari co ti delaji?
Policie, NE NIC! A sousedi jenom otevrou usta, kdyz se na to prijde.
Starosti na vesnicich, ti na to kaslou.Slavni Myslivci, co se hne tak strili, idioti.

Proste Cesi si delaji co chteji.Mozna, ze s toho komunismu prejit do civilizovane
spolecnosti a demokracie je velice bolestive. Kazdy pise na internet
jak je to hrozne, ale nic pro zvirata nedelaji.Vzdyt jsou to jenom zvirata.
A to mluvim ne jenom o psech a kockach.... ale tez o hospodarskych zviratech,
proste o vsech zivych tvorech.
Toto chovani je tak hnusne, az se mne dela spatne od zaludku.
Jedine nas muze zachranit, se dat dohromady se vsemi organizacemi ktere pomahaji zviratum pod jeden stit a zadat pro celou EU velice prisne zakony a velike pokuty, protoze kdyz se mluvi openezich tak lidi poslouchaji.

Franta 10.3.2009 20:33 (!) reagovat 10 + - 1

Výborně. Možná ještě víc drastických a ještě drastičtějších záběrů, aby se ignoranti nebo hlupáci pozvraceli, až budou žrát řízek nebo jitrnici, nebo si oblíkat kožich z umučený mrtvoly.

Jana 10.3.2009 21:02 (!) reagovat 2 + - 1

Když trpí zvíře

Plně souhlasím s názorem pana Franty. Ty záběry jsou drastické a hlavně jsou pravdivé. Měli by si to uvědomit všichni lidé, ale bohužel většina z nich se k tomuto problému staví lhostejné. Nejsou k cítění se zvířaty a k vztahu k přírodě vychováni. A to je ten kámen úrazu. Místo, aby rodiče svým dětem odmalička vštěpovali lásku k přírodě a zvířatům, tak pro "nedostatek" času je raději nechají napospas televizi a internetu. Nezajímá je, na co děti koukají a čím se baví. Těch "drasťáků" je kolem nás tolik, že se ani nedivím dětem, kterým rodiče nevysvětlí co je dobré a špatné, že pak ty děti berou tyto věci jako samozřejmost.. Vina je vždy ve výchově a to jak rodičovské tak i učitelské, ale ti mají bohužel v dnešní době značně omezené pravomoce.

1.1.1970 1:00 (!) reagovat 1 + - 1
1.1.1970 1:00 (!) reagovat 3 + - 12
Anika 10.3.2009 21:28 (!) reagovat 7 + - 2

Jen hlupák s tím nezačne nic dělat. Zvířata se sice jedla, ale podmínky, ve kterých jsou dnes chována, nebyly nikdy tak špatné.
Velkochovy jsou největším zlem, nejenže poskytují nevyhovující podmínky zvířatům, ale mají také velice negativní vliv na životní prostředí a naše zdraví.
Jsem vegan, neříkám, aby všichni lidé změnili své dosavadní zvyklosti, stačí jen když budou podporovat bio chov a částečně omezí živočišné produkty.

mab 13.3.2009 11:15 (!) reagovat 2 + - 4

Jenom hlupák nepochopí, že nejde ani tak o to, jíst nebo nejíst maso, jako spíš o to, jak se s hospodářskými zvířaty zachází.

Morati 10.3.2009 22:12 (!) reagovat 6 + - 1

Škoda že utrpení zvířat lidi moc nezajímá.Mají strach o kus žvance na svém talíři.Nejlepší jsou argumenty že jsou zvířata přece chovány proto abychom je seřrali..

Anika 10.3.2009 22:21 (!) reagovat 4 + - 1

mě tyhle argumenty nevadí u lidí, u kterých vím, že nejsou dost informovaní o této tématice, protože téměř každý z nás byl takto vychováván. Co je pro mne nepochopitelné je spíše to, když někoho dostatečně informuji, ukážu mu realitu, seznámím ho s negativními dopady, které plynou s chovem zvířat pro spotřebu, a tento jedinec mi poté řekne, že je to sice strašné, ale že on s tím stejně nic nezmůže, hodí to za hlavu a je zpět tm kde byl na začátku.

Související