iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
17. 3. 2019
12:35 na ČT2

1 2 3 4 5

2 hlasy
2296
zhlédnutí

Křesťanský magazín

Jan Nepomucký — Žehnání knihy o Jano Köhlerovi — Evangelický kostel v Třanovicích — Dagmar Hoferková — Farní školka ve Valašském Meziříčí

25 min | další Náboženské »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Jan Nepomucký

  1:23 do playlistu

  Jan Nepomucký
  Svatý Jan Nepomucký je mezi svatými obrovským fenoménem. Jedná se bezesporu o jednoho z nejzobrazovanějších a nejuctívanějších světců. 20. března 2019 uplyne 290 let od jeho svatořečení. Sochy sv. Jana Nepomuckého najdeme ve většině kostelů střední Evropy. Dá se říct, že střední Evropa je všude tam, kde jsou jeho sochy. Je uctíván nejen jako patron řek a mostů, ale také jako patron zpovědníků.

 • Žehnání knihy o Jano Köhlerovi

  6:03 do playlistu

  Žehnání knihy o Jano Köhlerovi
  Významný moravský výtvarník Jano Köhler, jehož známe především jako autora křížové cesty na Svatém Hostýně, se dočkal výpravné barevná publikace. Kniha je dílem historika PhDr. Karla Antonína Kavičky a jeho kolegů. Publikace se zaměřuje na tři významné lokality tvorby, konkrétně na Prostějov, Olomouc a Svatý Hostýn, a komplexně pokrývá celou šíři Köhlerovy tvorby i technik. V olomoucké arcibiskupské rezidenci proběhlo na počátku roku slavností uvedení knihy, jíž požehnal Mons. Jan Graubner.

 • Evangelický kostel v Třanovicích

  10:25 do playlistu

  Evangelický kostel v Třanovicích
  V seriálu o meziválečné sakrální architektuře na severní Moravě a ve Slezsku navštívíme společně s historikem Jiřím Jungem Třanovice, kde stojí evangelický kostel, který byl vystavěn v letech 1927 - 1931 podle projektu architekta a malíře Tadeusze Michejdy. Třanovický kostel patří zřejmě k nejvýznamnějším stavbám tohoto autora na našem území. Později, konkrétně v letech 1986 – 1987, se farníci dočkali rozšíření a modernizace svatostánku podle plánů Karla Cieślara.

 • Soutěž
 • Dagmar Hoferková

  16:15 do playlistu

  Dagmar Hoferková
  Nadace ADRA – Adventistická nadace pro pomoc a rozvoj – je nezisková humanitární organizace, která pomáhá v ČR i v ostatních zemích, zejména v těch rozvojových. ADRA Ostrava, která je její součástí, si v těchto dnech připomíná desáté výročí svého založení. A při této příležitosti vám přinášíme portrét zakladatelky a ředitelky tohoto dobrovolnického centra Dagmar Hoferkové.

 • Farní školka ve Valašském Meziříčí

  20:12 do playlistu

  Farní školka ve Valašském Meziříčí
  Věřící ve farnosti Valašské Meziříčí podnítili vznik netradiční farní školky příznačně nazvané podle symbolu prvních křesťanů Rybičky. Školka napomáhá mimo jiné rozvoji pohybových, výtvarných i hudebních schopností, vede k rozvoji jazykových dovedností, k rozvoji a kultivaci mravního a estetického vnímání, k posilování vztahů v rodině i k rozvoji pocitu sounáležitosti s ostatními lidmi.

Přehrát vše

Související