iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
9. 10. 2016
13:35 na ČT2

1 2 3 4 5

5 hlasů
1648
zhlédnutí

Křesťanský magazín

Hvězdicové poutě na Velehrad — Otevření Světového muzea a Knihovny Bible v Jablunkově — Kostel sv. Jana Křtitele v Sudicích — Sestry Karolína a Alžběta — Výstava Stopy židovské přítomnosti na Těšínském Slezsku

26 min | další Náboženské »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Hvězdicové poutě na Velehrad

  1:18 do playlistu

  Hvězdicové poutě na Velehrad
  V roce 2000 zamířilo několik Čechů pěšky do Říma. Tradici těchto poutí chtěla skupina účastníků zachovat, ovšem představa každoročních stovek ušlých kilometrů daleko do cizí země se rok z roku hůř naplňuje a každý si na takovou túru netroufne. Proto několik kněží v čele s Janem Peňázem z farnosti Křtiny na Moravě zahájilo tradici takzvaných hvězdicových poutí na Velehrad. My se na cestu vydáme společně se sestrou Miladou, organizátorkou olomouckého proudu.

 • Otevření Světového muzea a Knihovny Bible v Jablunkově

  6:12 do playlistu

  Otevření Světového muzea a Knihovny Bible v Jablunkově
  Desítkami měst a obcí naší země i sousedního Slovenska musela projít unikátní putovní výstava „Bible včera, dnes a zítra“, než získala své stálé místo v Jablunkově. Najít důstojné zázemí vhodné k prezentaci a k přiblížení poselství Bible však nebylo jediným cílem autorů tohoto počinu. Ve zrekonstruovaném starém klášteře sester Alžbětinek totiž bylo kromě Knihovny Bible otevřeno také Světové muzeum.

 • Kostel sv. Jana Křtitele v Sudicích

  10:41 do playlistu

  Kostel sv. Jana Křtitele v Sudicích
  Chrám sv. Jana Křtitele vzdáleně připomíná Dóm v Kolíně nad Rýnem. A právě jím se v roce 1906 inspiroval stavitel slezských kostelů Josef Siefried z Kravař. Z typických režných červených cihel a kamene vystavěl kostel a faru v těsné blízkosti tehdy dosluhujícího a později vyhořelého dřevěného kostelíka. Její součástí je také ohradní zeď s branou, hrobka a hospodářské budovy. Ty se pak staly jakýmsi centrem areálu, který historici v roce 1990 prohlásili za kulturní památku.

 • Sestry Karolína a Alžběta

  16:27 do playlistu

  Sestry Karolína a Alžběta
  Někdy člověka ani nenapadne, že se jednou v životě bude věnovat tomu, k čemu původně neměl žádný vztah. Ovšem odříkaného chleba největší krajíc. Tak by se v krátkosti dal uvést příběh sester, které našly své povolání v sociální sféře. A dokonce skrze milosrdnou lásku ve své službě našly také lásku partnerskou. Dvojportrét o Karolíně a Alžbětě přináší dojemný příběh žen, které, jak samy říkají, žijí caritas.

 • Soutěž
 • Výstava Stopy židovské přítomnosti na Těšínském Slezsku

  21:49 do playlistu

  Výstava Stopy židovské přítomnosti na Těšínském Slezsku
  Obyvatelé a návštěvníci Diakonického a vzdělávacího centra v Českém Těšíně měli unikátní příležitost prohlédnout si výstavu o stopách přítomnosti židovského národa v Těšínském Slezsku. Jejím autorem je fototopograf, vítěz mnoha fotografických soutěží a spoluorganizátor fotografické soutěže „Evangelium ve fotografii“ Wiesław Radwański. Fotografie byly zveřejněny v rámci polsko-českého festivalu Dny židovské kultury v prostorách Slezské diakonie.

Přehrát vše

Související