iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
14. 10. 2018
12:25 na ČT2

1 2 3 4 5

3 hlasy
2890
zhlédnutí

Křesťanský magazín

Husitská pouť do Hodonína — Metodisté v Mikulově — Veselá škola — Pečuj doma

26 min | další Náboženské »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Husitská pouť do Hodonína

  0:30 do playlistu

  Husitská pouť do Hodonína
  Druhou sobotu v září se stal jihomoravský Hodonín cílem věřících z Církve československé husitské. Hlavním tématem diecézní poutě do rodiště Tomáše Garrigue Masaryka bylo 100. výročí vzniku samostatného státu a uctění památky prvního československého prezidenta.

 • Metodisté v Mikulově

  5:35 do playlistu

  Metodisté v Mikulově
  Metodistická církev má s naší vlastí společného víc, než by se na první pohled mohlo zdát. Zakladatele metodismu Angličana Johna Wesleyho totiž v první polovině 18. století duchovně inspirovali misionáři Jednoty bratrské. K nám se pak metodismus dostal oklikou z Ameriky. Současná farnost Evangelické církve metodistické v Mikulově má ale ještě složitější historii – spojenou s Moravskou vesnicí v Bulharsku. Právě rodiny, které se v 50. letech z Bulharska vrátily do vysídleného pohraničí, stály u základů jihomoravské metodistické komunity.

 • Veselá škola

  11:46 do playlistu

  Veselá škola
  Školní rok je už v plném proudu a i v pražské Veselé škole je pěkně živo a veselo. Už pětadvacet let je tato církevní základní škola důkazem, že je možné děti úspěšně vzdělávat tak, aby je to těšilo. Každým rokem zájemců o školu přibývá. Zřídilo ji pražské Arcibiskupství a pomyslný základní kámen položila současná ředitelka Jana Válková, která si založení školy doslova vymodlila.

 • Pečuj doma

  19:04 do playlistu

  Pečuj doma
  Péče o blízkého, který se o sebe nedokáže samostatně postarat, je náročný úkol. Diakonie Českobratrské církve evangelické nabízí laickým opatrovatelům už pátým rokem pomoc díky projektu Pečuj doma. Využít mohou nejen příručky nebo videonávody, ale také navštívit kurzy věnované různým úskalím domácí péče.

Přehrát vše

Související