iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
15. 3. 2015
11:50 na ČT2

1 2 3 4 5

4 hlasy
1503
zhlédnutí

Křesťanský magazín

Radio Proglas vysílá už 20 let — Farnost Olešnice — Restaurátor Martin Kovařík — Dobrovolnice z Německa Clara Belz v Charitě Vyškov — Toleranční modlitebna Jimramov a Jan Karafiát

26 min | další Náboženské »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Radio Proglas vysílá už 20 let

  0:39 do playlistu

  Radio Proglas vysílá už 20 let
  Je to prakticky jediné nekomerční rádio, kolem kterého se vytvořila komunita lidí, kteří se pravidelně setkávají a hlavně na vysílání finančně přispívají. I díky svým posluchačům tak Proglas letos mohl načít dvacátou sezónu.

 • Farnost Olešnice

  6:00 do playlistu

  Farnost Olešnice
  Devět let čekala na svoji novou korunku. Nikdo z farníků v tu chvíli netušil, že jí požehná i samotný papež František. Městečko na pomezí tří krajů ale skrývá i další zajímavosti – křížovou cestu, nové komunitní centrum nebo boží muka připomínající bleskovou povodeň v roce 2002.

 • Restaurátor Martin Kovařík

  11:42 do playlistu

  Restaurátor Martin Kovařík
  Boží muka, křížky, kapličky – to jsou drobné sakrální památky, které k naší krajině patří odpradávna. Sloužily k orientaci poutníků a kolemjdoucích nebo mohly připomínat místo, kde někdo tragicky zahynul. A právě tyto nenápadné stavby učarovaly restaurátorovi Martinu Kovaříkovi z Vysočiny, který jich za svůj život opravil na tři sta.

 • Dobrovolnice z Německa Clara Belz v Charitě Vyškov

  17:16 do playlistu

  Dobrovolnice z Německa Clara Belz v Charitě Vyškov
  Poznat jinou kulturu, naučit se cizí jazyk, ale hlavně pomáhat. Plány, se kterými přijela Clara před několika měsíci do vyškovské charity. Vyslala ji sem německá evangelická organizace „Akce smíření pro mír“, která posílá dobrovolníky hlavně do východní a střední Evropy už od roku 1958

 • Toleranční modlitebna Jimramov a Jan Karafiát

  20:44 do playlistu

  Toleranční modlitebna Jimramov a Jan Karafiát
  Jimramov, malé městečko na pomezí Moravy a Čech, dalo světu hned několik významných osobností. Svá dětská léta tu prožívali bratři Mrštíkové nebo Jan Karafiát, který místo svého mládí zmínil i ve své nejznámější knížce Broučci. Toleranční modlitebnu, kterou jako malý navštěvoval, by už dnes ale nepoznal.

Přehrát vše

Související