iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
22. 4. 2012
15:55 na ČT2

1 2 3 4 5

11 hlasů
2240
zhlédnutí

Křesťanský magazín

Velikonoce u řeckokatolíků — Velikonoční festival duchovní hudby Oratorium Lazarus — Seznamte se: Pavel Kosorin – ředitel Domova sociálních služeb Armády spásy v Brně — Orientační dny ve Fryštáku — Muzeum Ignáce Stuchlého ve Fryštáku — Naučná stezka Antonína Práška v Bohuticích — Pozvánka — Jak to vidím já

26 min | další Náboženské »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Velikonoce u řeckokatolíků

  0:50 do playlistu

  Velikonoce u řeckokatolíků
  Věřící řeckokatolické církve před týdnem oslavovali Velikonoce, které si připomínají podle starého juliánského kalendáře. Největším svátkům v roce předchází přísný čtyřicetidenní půst. Ten pak vrcholí obřady Velkého týdne. My jsme se vypravili na nedělní jitřní mši, během které se světí pascha a další pokrmy.

 • Velikonoční festival duchovní hudby Oratorium Lazarus

  3:49 do playlistu

  Velikonoční festival duchovní hudby Oratorium Lazarus
  Letošní ročník Velikonočního festivalu duchovní hudby v Brně nabídl hned několik světových a českých premiér. Vůbec poprvé se mohlo české publikum zaposlouchat do oratoria německého skladatele Franze Schuberta s názvem Lazarus, které je právem řazeno k jeho nejlepším dílům. Děj oratoria volně rozvádí příběh o Lazarově vzkříšení.

 • Seznamte se: Pavel Kosorin - ředitel Domova sociálních služeb Armády spásy v Brně

  7:48 do playlistu

  Seznamte se: Pavel Kosorin - ředitel Domova sociálních služeb Armády spásy v Brně
  Pavel Kosorin je ředitel Domova sociálních služeb Armády spásy v Brně. Je ovšem také velmi aktivní spisovatel a navíc i maratonský běžec.

 • Orientační dny ve Fryštáku

  11:58 do playlistu

  Orientační dny ve Fryštáku
  Salesiánský Dům Ignáce Stuchlého ve Fryštáku už více než 15 let slouží jako dům setkávání mládeže. Vyhlášenou akcí jsou zde Orientační dny určené mladým lidem.

 • Muzeum Ignáce Stuchlého ve Fryštáku

  16:08 do playlistu

  Muzeum Ignáce Stuchlého ve Fryštáku
  Kdo to vlastně byl Ignác Stuchlý? Pod jeho vedením ve Fryštáku před pětaosmdesáti lety zahájilo činnost první české salesiánské dílo. Před nedávnem zde salesiáni otevřeli jeho muzeum a my vás teď zveme k jeho návštěvě.

 • Naučná stezka Antonína Práška v Bohuticích

  18:59 do playlistu

  Naučná stezka Antonína Práška v Bohuticích
  V Bohuticích na Znojemsku nedávno otevřeli Naučnou stezku Antonína Práška s unikátní křížovou cestou a kopií Lurdské jeskyně.

 • Pozvánka

  21:42 do playlistu

  Pozvánka
  V rámci cyklu Světla a stíny katolické církve pořádá Moravsko-slezská křesťanská akademie přednášku profesora Vladimíra Smékala s názvem Víra jako berlička: Náboženství pro slabé a silné. Přednáška se koná v úterý 24. dubna 2012 v 17.00 hodin v přednáškovém sále Petrov 2, Brno.

 • Jak to vidím já

  22:56 do playlistu

  Jak to vidím já
  Můžeme asi říci, že západní společnost stojí a padá se vzdělaností. Často slyšíme, že bohatství západu nepochází z nerostných surovin nebo extenzivního zemědělství, ale ze vzdělanostní ekonomiky, přidané hodnoty, kvalifikovaných služeb apod. Vědění jsme zvyklí jako dědicové osvícenství oslavovat hlavně proto, že nám dává moc a usnadňuje náš život. Je to dobré, ale není to vše. Naše civilizace totiž stojí také – a především – na židovskokřesťanské náboženské tradici a na řecké filosofii. Obě tato ideová východiska kladou v protikladu k osvícenskému zdůraznění praktičnosti a efektivity důraz na rozvoj vlastní osobnosti a nazření pravdy jako hlavního cíle lidského života.

Přehrát vše

Související