iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
29. 11. 2015
12:15 na ČT2

1 2 3 4 5

0 hlasů
1227
zhlédnutí

Křesťanský magazín

Nové vedení Českobratrské církve evangelické — Na prahu nového liturgického roku — Rotunda sv. Václava — Netradiční evangelizační metody

25 min | další Náboženské »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Nové vedení Českobratrské církve evangelické

  0:58 do playlistu

  Nové vedení Českobratrské církve evangelické
  Na začátku nového církevního roku jsme se zeptali nového synodního seniora Českobratrské církve evangelické, s jakými očekáváními nastupuje do svého úřadu. „Chtěl bych, aby se podařilo žít život církve v jednotlivých sborech tak, aby to bylo radostné a nadějné. Aby ta společenství byla milá, přitažlivá a otevřená," říká v rozhovoru Daniel Ženatý. Nevyhýbali jsme se ani kontroverzím tématům, jako jsou církevní restituce nebo dlouhotrvající úbytek členů největší evangelické církve u nás.

 • Na prahu nového liturgického roku

  11:32 do playlistu

  Na prahu nového liturgického roku
  „Mí rodiče mě vychovali, abych šel rovně. Abych sledoval právo a spravedlnost," říká kardinál Miloslav Vlk o důvodech, proč se rozhodl zprostředkovat setkání suspendovaného slovenského biskupa Róberta Bezáka s papežem Františkem. Audience se uskutečnila 10. dubna a vyvolala v církevních kruzích značný rozruch. Nebyl to však jediný zajímavý moment v uplynulém liturgickém roce. Co si z uplynulých 365 dní odnáší v paměti emeritní pražský arcibiskup, řádová sestra, církevní historik a jeho dva malí synové? Ptal se jich Radek Kříž.

 • Rotunda sv. Václava

  16:07 do playlistu

  Rotunda sv. Václava
  376 let považovali archeologové za ztracenou rotundu sv. Václava na Malostranském náměstí. Hledali ji mnohokrát, ale marně. O to větší bylo jejich překvapení, když při rekonstrukci domu, který patří MFF UK, objevili kruhové románské zdivo. A to ještě netušili, že se zde navíc dochovala zcela unikátní románská dlažba. O plánech, jak unikátní nález zpřístupnit veřejnosti, se dozvíte v naší reportáži a také na www.nase-rotunda.cz.

 • Netradiční evangelizační metody

  20:26 do playlistu

  Netradiční evangelizační metody
  Hlásat evangelium v hospodě? Pro mnohé obsahuje tahle věta zřetelný protimluv. Ne tak pro brněnského faráře ČCE Štěpána Hájka. O jeho netradičních evangelizačních metodách se na vlastní oči přesvědčil Michael Otřísal. A vznikl z toho další díl z jeho autorského cyklu, který postupně představuje jednotlivé církve sdružené v Ekumenické radě církví v České republice.

Přehrát vše

Související