iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
21. 8. 2019
20:00 na ČT art

1 2 3 4 5

0 hlasů
2068
zhlédnutí

Události v kultuře

Hlavní kulturní pořad zpravodajského programu ČT24. Aktuality, živé vstupy, zasvěcení hosté ve studiu.

18 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...
odkaz na video zhasnout pomoc zvukový popis

přehrát vše

 • Den hanby

  0:36 do playlistu

  Den hanby
  Dnes je to přesně padesát let. Rok po okupaci Československa vojsky Varšavské smlouvy vyšli lidé znovu do ulic. 21. srpen 1969 v českých a moravských městech připomíná kniha Den hanby.

 • Zaorálek ministrem

  3:05 do playlistu

  Zaorálek ministrem
  Novým ministrem kultury by mohl být Lubomír Zaorálek. Podle předsedy sociálních demokratů Jana Hamáčka jde o zkušeného politika. Premiér Andrej Babiš s jeho nominací problém nemá. Prezident Miloše Zeman už vzkázal, že ho ministrem jmenuje.

 • Zrušené turné v Číně

  3:44 do playlistu

  Zrušené turné v Číně
  Český smyčcový soubor Pražákovo kvarteto nepojede na plánované turné po Číně. Koncerty jim čínský partner zrušil s odkazem na tamní úřady a to přesto, že soubor už měl podepsanou smlouvu a loni v zemi absolvoval úspěšné turné.

 • Film o Emilu Zátopkovi

  5:16 do playlistu

  Film o Emilu Zátopkovi
  Herec Dejvického divadla Václav Neužil se vrací na atletické stadiony jako Emil Zátopek - po jarních předtáčkách naplno začalo natáčení životopisného snímku o slavném běžci. Filmaři si rezervovali hned několik atletických areálů, které vzhledově odpovídají polovině minulého století.

 • Pokračování Matrixu

  8:00 do playlistu

  Pokračování Matrixu
  Kultovní filmová série Matrix se vrací - oznámil to šéf produkční společnosti Warner Bros. Pictures. Čtvrtý díl zatím oficiálně nemá stanovené datum uvedení do kin.

 • Láska je slepá

  9:40 do playlistu

  Láska je slepá
  Díla, která návštěvníci zprvu neuvidí. Na výstavu s názvem Láska je slepá totiž lidé vyrazí se škraboškou přes oči a poznávat ji budou především hmatem a sluchem. Neobvyklou přehlídku přichystal jeden z benátských paláců v rámci tamního Bienále.

 • Krátké zprávy

  11:40 do playlistu

  Krátké zprávy
  Název nové bondovky, skladby z filmů Miloše Formana na Špilberku a zrestaurovaný Boj Pražanů se Švédy na Karlově mostě.

 • Ty Identity

  13:02 do playlistu

  Ty Identity
  Skleněná brčka, dřevění motýlci i recyklovatelné sáčky na svačinu. Výrobky designérů, ale i návrhářů a grafiků s neotřelými nápady. Už čtyři roky jim v Ostravě dává prostor studio Ty Identity.

 • Socialistické sochařství

  15:17 do playlistu

  Socialistické sochařství
  I třicet let po pádu komunismu - a například i padesát let od krvavých událostí v srpnu 1969 - najdeme v našich městech dědictví této totality v podobě soch a sousoší. Třeba v Plzni a Přešticích je jich hned několik. Kunsthistorici se ale shodují, že své místo ve veřejném prostoru rozhodně mají.

Přehrát vše