iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
30. 4. 2019
21:00 na ČT art

1 2 3 4 5

0 hlasů
1265
zhlédnutí

Události v kultuře

Hlavní kulturní pořad zpravodajského programu ČT24. Aktuality, živé vstupy, zasvěcení hosté ve studiu.

18 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...
odkaz na video zhasnout pomoc zvukový popis

přehrát vše

 • Operní oskar do Brna

  0:36 do playlistu

  Operní oskar do Brna
  Festival Janáček Brno uspěl v prestižní mezinárodní soutěži The International Opera Awards. Včera v Londýně získal tak zvaného operního oskara za nejlepší festival roku. Na loňský ročník pod taktovkou Národního divadla Brno dorazilo přes třináct tisíc lidí ze třiceti zemí světa.

 • Petice za odvolání ministra kultury

  2:40 do playlistu

  Petice za odvolání ministra kultury
  Zhruba stovka lidí dnes před ministerstvem kultury protestovala proti proti způsobu, jakým šéf tohoto resortu odvolal ředitele Národní galerie v Praze Muzea umění Olomouc.

 • Návrat plejtváka do Národního muzea

  4:56 do playlistu

  Návrat plejtváka do Národního muzea
  Plejtvák myšok – druhá největší velryba světa a největší exponát Národní muzea se zítra opět ukáže veřejnosti. Kvůli jeho křehkosti zůstal skelet v ochranném obalu během celé rekonstrukce muzea a oprava čeká i samotnou kostru kytovce.

 • Mladí ladí jazz

  7:15 do playlistu

  Mladí ladí jazz
  Devět kapel a dvě pódia v centru Prahy, tak vypadá oslava Mezinárodního dne jazzu, který připadá na dnešek. UNESCO ho letos zařadilo na seznam svých prioritních akcí a záštitou nad dnem převzal slavný Herbie Hancock.

 • Film o Tolkienovi

  10:50 do playlistu

  Film o Tolkienovi
  Fanoušci hltají jeho Hobita a Pána prstenů. Teď vznikl film přímo o něm – jmenuje se jednoduše Tolkien. Ukazuje, jak jeho dílo ovlivnily vzpomínky na dětství, studium v Oxfordu nebo boje během první světové války.

 • Španělská synagoga se uzavře

  13:04 do playlistu

  Španělská synagoga se uzavře
  Jen do konce května si budou moci návštěvníci prohlédnout Španělskou synagogu v Praze a expozici o dějinách Židů v Čechách a na Moravě. Pak se na rok a půl uzavře. Památka projde částečnou opravou a ke konci příštího roku ukáže expozici novou.

 • Kocianova houslová soutěž

  13:21 do playlistu

  Kocianova houslová soutěž
  Ústí nad Orlicí – rodiště houslového virtuóza první poloviny minulého století Jaroslava Kociana – právě v tomto východočeském městě dnes začala 61. houslová soutěž, která nese jeho jméno. Soupeří v ní 75 dětských talentů z 21 zemí.

 • Výstava snímků Václava Chocholy

  15:19 do playlistu

  Výstava snímků Václava Chocholy
  Pět sálů mikulovského zámku plní v těchto dnech snímky Václava Chocholy. Fotograf je známý jak sériemi z pražského předměstí, tak portréty slavných – třeba Salvadora Dalího s vejcem.

Přehrát vše