iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
19. 8. 2018
20:00 na ČT art

1 2 3 4 5

0 hlasů
1354
zhlédnutí

Události v kultuře

Hlavní kulturní pořad zpravodajského programu ČT24. Aktuality, živé vstupy, zasvěcení hosté ve studiu.

18 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...
odkaz na video zhasnout pomoc zvukový popis

přehrát vše

 • Srpen 1968 v ČT

  0:38 do playlistu

  Srpen 1968 v ČT
  Už za dva dny si připomeneme výročí okupace Československa vojsky Varšavské smlouvy v roce 1968. Česká televize připravuje nejen tématické vysílání, ale i speciální webovou stránku Dnes před padesáti lety.

 • Srpen 1968: Můj neznámý vojín

  2:47 do playlistu

  Srpen 1968: Můj neznámý vojín
  Poslali je prý zachránit Československo. To, co tady uviděli na vlastní oči, ale někteří neunesli. Nový dokument ukrajinské režisérky Anny Kryvenko – Můj neznámý vojín – nahlíží události srpna 1968 jinou optikou, z pohledu vojáků okupantů.

 • Srpen 1968: snímky z Frýdku-Místku

  5:14 do playlistu

  Srpen 1968: snímky z Frýdku-Místku
  Po 50 letech objevili pracovníci Muzea Beskyd ve Frýdku-Místku dávno ztracené fotografie ze srpna 1968. Historici vůbec netušili, kdo snímky během příjezdu ruských vojsk pořídil. Autorku objevili náhodou.

 • Orelská pouť

  8:06 do playlistu

  Orelská pouť
  Tisíce lidí si dnes na svatém Hostýně na Kroměřížsku připomněly Orelskou pouť ze srpna 1948. Přesně před 70 lety sto tisíc poutníků protestovalo proti rozhodnutí komunistů kulturně náboženský spolek Orel zrušit.

 • Festival Věčná naděje

  10:08 do playlistu

  Festival Věčná naděje
  Tvorbě opomíjených umělců Terezína se chce věnovat nový Hudební festival Věčná naděje. Uvádět bude skladatele Viktora Ullmanna, Gideona Kleina, Hanse Krásu a Pavla Haase. A také se zaměří na dílo Gustava Mahlera.

 • Festival Věčná naděje

  10:58 do playlistu

  Festival Věčná naděje
  Více o myšlence festivalu Věčná naděje a jeho programu prozradil jeden z dramaturgů projektu Lubomír Spurný a recitátorka dnešního koncertu Jana Podlipná.

 • Zemřel DJ Loutka

  12:25 do playlistu

  Zemřel DJ Loutka
  Zemřel Michal Maudr – známý pod pseudonymem DJ Loutka. Jednomu z nejznámějších českých DJů a průkopníků house music u nás bylo 51 let. Pravidelně vystupoval v pražském klubu Roxy. Elektronické hudbě se věnoval od roku 1991.

 • Hoří zámek Horní Maršov

  13:52 do playlistu

  Hoří zámek Horní Maršov
  Oheň silně poškodil zámek v Horním Maršově na Trutnovsku. Požár střechy vzplál zřejmě dnes brzy ráno. Na místě v jednu chvíli zasahovalo až 80 hasičů. Barokní stavba je opuštěná od roku 1994, vystřídala několik majitelů.

 • Oprava tvrze v osadě Tichá

  14:20 do playlistu

  Oprava tvrze v osadě Tichá
  Na jihu Čech se podařilo zachránit téměř zapomenutou památku - středověkou tvrz v osadě Tichá u hranic s Rakouskem. Postupně ji tam obnovoval spolek dobrovolníků, který se stará i o další zříceniny v kraji.

 • Pussy Riot na festivalu Fringe

  15:59 do playlistu

  Pussy Riot na festivalu Fringe
  Na festivalu Fringe v Edinburghu vystoupila ruská punková a aktivistická skupina Pussy Riot. Její vůdčí osobnost Marija Aljochinová se festivalu ve Skotsku zúčastnila i přes zákaz ruských úřadů.

 • Kultura v příštím týdnu

Přehrát vše

Související