iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
13. 1. 2019
10:35 na ČT1

1 2 3 4 5

3 hlasy
17075
zhlédnutí

Objektiv

Maroko: Chefchaouen — Indonésie: Sumba — Itálie: Benátky

27 min | další Magazíny »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Maroko: Chefchaouen

  0:54 do playlistu

  Maroko: Chefchaouen
  Slyšeli jste někdy o marockém modrém městě? Že ne? Tak přijměte pozvání do města Chefchaouen. Je to město, které vypadá jako z pohádky. Autor následující reportáže Martin Vrbický se pro vás samozřejmě snažil zjistit proč je město právě modré, ale nebylo to až tak jednoduché. Každopádně ale, město je to nádherné.

 • Indonésie: Sumba

  7:29 do playlistu

  Indonésie: Sumba
  Indonéský ostrov Sumba nepatří mezi časté destinace cestovních kanceláří. Život tamních obyvatel stále ovládají prvky víry Marapu založené na uctívání duchů předků. To se projevuje například na velkolepých pohřbech s krutými rituály obětování zvířat. Většina obyvatel Sumby se přitom dnes už hlásí ke křesťanství. Včetně muže, který má dvanáct manželek. O živých i mrtvých na Sumbě natáčel Martin Mikule.

 • Itálie: Benátky

  17:35 do playlistu

  Itálie: Benátky
  Kdo by neznal Benátky. Město, kde jsou hlavním dopravním prostředkem lodě, ale také samozřejmě město nádherných paláců a karnevalů, které snad nikdy nekončí. Jenže pozor, Benátky jsou také městem, kde žijí normální lidé, kteří musí karnevalové kostýmy i lodě vyrobit a udržovat. S Miroslavem Čapkem se mezi ně podíváme.

 • Soutěž

  26:52 do playlistu

  Soutěž
  Jak se jmenuje tzv. modré město v Maroku?A) ChefchaouenB) CasablancaC) Rabat

Přehrát vše

Související