iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
22. 2. 2015
09:30 na ČT1

1 2 3 4 5

6 hlasů
8264
zhlédnutí

Objektiv

Vietnam: Tet nový rok — Belgie: Hmyzí produkty — Rusko: Mrtvá trať

28 min | další Magazíny »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Tet nový rok

  1:00 do playlistu

  Tet nový rok
  Vietnam a oslavy příchodu nového lunárního roku. Letos datum svátku Tet připadlo na 19. února a jak přesně nejvýznamnější oslavy roku ve Vietnamu probíhají? To se dozvíte v reportáži Daniela Novotného. V tento den by se podle tradice nemělo pracovat, nikdo by neměl nadávat, nic by se nemělo rozbíjet. Zkrátka by se zbytečně nemělo plýtvat energií, jen se věnovat oslavám.

 • Hmyzí produkty

  7:07 do playlistu

  Hmyzí produkty
  Hmyz na talíři – to není nic neobvyklého v Asii nebo v Africe. Ale aby se do jeho konzumace vrhli i Evropané, to je přímo Sisyfovský úkol. Přesto se do něj v Bruselu pustili. Na pulty velkých supermarketů přistály hmyzí pochoutky. Jaké jsou, odkud do nich výrobci hmyz berou a vůbec – proč to vlastně belgičtí výrobci potravin dělají. Na to se podíváme s naším bruselským zpravodajem Bohumilem Vostalem.

 • Mrtvá trať

  18:11 do playlistu

  Mrtvá trať
  Před námi je další putování sibiřské expedice, která se rozhodla zmapovat pozůstatky takzvané Mrtvé trati, kterou v 50. letech stavěli vězni Gulagu – šlo o téměř 1500 km dlouhou železnici. Dostat se do míst neobydlené tajgy není vůbec jednoduché. Minulý týden jste viděli třídenní plavbu po Jeniseji, expedice se dostala k severnímu polárnímu kruhu. A v těchto místech je nejlepší cestovat vrtulníkem.

 • Soutěž

Přehrát vše

Související