iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
5. 10. 2014
10:30 na ČT1

1 2 3 4 5

7 hlasů
8935
zhlédnutí

Objektiv

Chorvatsko: Cres — Chorvatsko: Hrnčířská tradice — Chorvatsko: Historické památky Dalmácie — Chorvatsko: Maršál Tito

28 min | další Magazíny »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Cres

  1:13 do playlistu

  Cres
  Tentokrát začínáme v pravém oddechovém rytmu. Na jednom z největších a nejsevernějších ostrovů Chorvatska. Ostrov Cres je ideálním místem, pokud nehledáte přeplněné pláže či hlučná turistická centra. Nasedněte s námi do člunu a na kolo. Naše chorvatská jízda začíná.

 • Hrnčířská tradice

  7:29 do playlistu

  Hrnčířská tradice
  Ostrovu Iž se říká „ostrov oliv“. Místní obyvatelé žijí z jejich pěstování, z rybolovu či výroby keramiky. Iž je jediným z místních ostrovů, na kterém se podařilo dochovat hrnčířskou tradici. S námi nahlédnete pod ruce místního hrnčíře a uvidíte, jak se zajímavé nádoby vyrábějí.

 • Historické památky Dalmácie

  15:19 do playlistu

  Historické památky Dalmácie
  Chorvatsko je oblíbené hlavně díky moři. Krásné pláže a koupání tam každé léto přilákají i tisíce Čechů. Krajina ale má co nabídnout po celý rok. My vám ukážeme tři místa střední Dalmácie, která leží přímo na jadranské magistrále. Můžete je navštívit, i když právě nesvítí slunce.

 • Maršál Tito

  20:26 do playlistu

  Maršál Tito
  Z historických kulis vyrazíme za těmi, kteří v nich žili. Josip Broz Tito je v bývalé Jugoslávii pojmem, milovaným i nenáviděným. Do Titovy rodné obce každý rok v den jeho narozenin přicházejí tisíce lidí. A po Titových stopách v Chorvatsku vyrazili Šárka Kuchtová a Tomáš Vlach.

 • Soutěž

Přehrát vše