iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
28. 3. 2010
10:30 na ČT1

1 2 3 4 5

24 hlasů
10571
zhlédnutí

Objektiv

Itálie: Valle di Ledro — Litva: křížová hora — USA: New Orleans – Mardi Gras

25 min | další Magazíny »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • USA: New Orleans – Mardi Gras

  0:55 do playlistu

  USA: New Orleans – Mardi Gras
  New Orleans a slavné Mardi Gras. To nás čeká v první reportáži. Karneval, večírky, maškarní bály a hlavně všudypřítomné korálky – tak by se dalo několika slovy charakterizovat Mardi Gras. Alegorické vozy projíždějí městem, lidé převlečení do nejrůznějších masek z nich házejí hrsti korálků na přihlížející. Někteří si místa co nejblíže k trase průvodu zabírají už klidně i několik dní předem, dokonce tak velká je to událost. A kvůli karnevalu do města míří každoročně až milion turistů. Město je zkrátka přeplněné lidmi, kteří se baví o sto šest.

 • Itálie: Valle di Ledro

  8:05 do playlistu

  Itálie: Valle di Ledro
  Ledrenské údolí, nebo chcete-li údolí jezera Ledro v Itálii se během první světové války ocitlo přímo na rakousko-italské frontě. A právě proto byli tehdejší obyvatelé odsunuti i do Čech a na Moravu. Oblast Ledrenského údolí náležela Rakousku-Uhersku. Dalo by se tedy skoro říci, že válka dala dohromady dva odlišné světy. Italové na našem území zůstali čtyři roky a jak se za malou chvíli přesvědčíte, tak tehdy započatá přátelství trvají vlastně až dodnes.

 • Soutěž

  16:53 do playlistu

  Soutěž
  Jak se jmenovaly domy na kůlech z doby bronzové u Ledrenského jezera? A) Fitte B) Lafitte C) Palafitte

 • Litva: křížová hora

  17:26 do playlistu

  Litva: křížová hora
  V poslední reportáži se vydáme na posvátné místo všech Litevců. Na Křížovou horu. Podle našeho zpravodaje Miroslava Karase prý v této pobaltské zemi není nikdo, kdo by tu alespoň jednou nebyl. Zda je to pravda, nebo ne, to asi jen těžko zjistíme, to ale vůbec nevadí. Miroslav Karas se teď s vámi podělí o své zážitky z tohoto místa. Koneckonců Velikonoce jsou za dveřmi, takže takové malé zastavení na posvátném místě není vůbec od věci. A pokud se ptáte, kolik že je křížů na Křížové hoře? Těžko říct, to se totiž nepodařilo zjistit ani Mirkovi Karasovi.

Přehrát vše

Související