iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
15. 11. 2009
10:30 na ČT1

1 2 3 4 5

19 hlasů
14147
zhlédnutí

Objektiv

Španělsko: Barcelona — Island: Reykjavík — Německo: kolínská

25 min | další Magazíny »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Španělsko: Barcelona

  0:57 do playlistu

  Španělsko: Barcelona
  Pro někoho je Barcelona především místem, kde má svůj domovský stadion slavný fotbalový klub. Pro jiného zase pouhou přestupní stanicí mezi letištěm a plážemi na Costa Brava. My se teď ale podíváme na Barcelonu hlavně jako na město, které si uvědomuje svoji významnou pozici v rámci Katalánska, celého Španělska i v rámci Evropy. Význam Barcelony stojí na nezpochybnitelných základech, které se opírají hlavně o vynikající architektonické a umělecké dědictví.

 • Island: Reykjavík

  7:28 do playlistu

  Island: Reykjavík
  Ač relativně malý a ztracený na severu Atlantiku, přesto je nepřehlédnutelný. Island je prostorem, který ve světě neční jen díky své jedinečné přírodě, ale vyniká také svou historií a kulturou. Lidé, kteří na Islandu žijí, musejí svou identitu a pozice definovat tváří v tvář drsné přírodě i velmi zvláštním tradicím. Prózu a poezii života v metropoli Reykjavíku pro Objektiv zachytila v několika setkáních dokumentaristka Petra Ležáková ve spolupráci s Periskope Skandinávie.

 • Soutěž

  15:05 do playlistu

  Soutěž
  Zůstáváme na Islandu a bude nás zajímat, kdo založil Reykjavík? Byl to: A) Björn Borg B) Ingólfurm Arnarsson C) Tero Pitkämäki

 • Německo: kolínská

  15:37 do playlistu

  Německo: kolínská
  Teď nás čeká možná tak trochu detektivní pátrání. Pravou kolínskou – jednu z nejslavnějších voňavek světa, zná asi každý, nebo si to alespoň každý myslí. S pravou kolínskou to ale není tak jednoduché. Ony jsou totiž nejméně dvě zcela zaručeně pravé a původní kolínské. A v Kolíně nad Rýnem se o větší slávu a prestiž perou dva vážené parfumérské domy. Reportérka Hana Scharffová přichází s vlastním odhalením – to si ale necháváme samozřejmě až na konec naší další reportáže.

Přehrát vše

Související