iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
11. 2. 2020
21:00 na ČT24

1 2 3 4 5

4 hlasy
8441
zhlédnutí

Události, komentáře

Ministr na půl úvazku — Města = hotely? — Prezidentské volby v USA — Pokračující sucho

60 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Úvod
 • Ministr na půl úvazku

  1:34 do playlistu

  Ministr na půl úvazku
  Zmatky na resortu a práce stojí – tak hodnotí opozice změny na ministerstvu dopravy, které už přes 2 týdny vede Karel Havlíček. Ruší se zakázky, padají trestní oznámení kvůli úplatkům. A hlavně – ministerstvo se nedá v současné podobě řídit na půl úvazku, soudí opoziční strany, ale i KSČM, která vládu toleruje. Premiér však nehodlá nic měnit.Může s tím opozice něco udělat? A nepotřebuje si i sama vláda vyjasnit, co se vlastně na ministerstvu dopravy dělo a děje?Zeptáme se poslanců sněmovního hospodářského výboru – Jana Birkeho /ČSSD/ a Mariana Jurečky /KDU-ČSL/, předsedy strany.

 • Reportáž dne: Rekordní počet úmrtí na koronavirus
 • Krátce
 • Města = hotely?

  20:09 do playlistu

  Města = hotely?
  Místo bytů hotelové pokoje – což se nelíbí sousedům ani obcím a státu. Tvrdí, že se celé městské bloky nebo čtvrtě se vylidňují, lidé nemají, kde bydlet a stát je krácen na daních. Kdo za to může? Sdílené služby jako například Airbnb tvrdí politici a nové předpisy je proto mají zkrotit.Jak udržet rovnováhu mezi novými službami, které se líbí turistům a lidem, kteří jim byty půjčují, ale méně státu a obcím?Probereme v debatě pražských radních Hany Kordové Marvanové /nestr. za STAN/ a Adama Zábranského /Piráti/, poslance Vojtěcha Munzara /ODS/ a předsedy České asociace pronajímatelů a ubytovatelů v soukromí Davida Bureše.

 • Prezidentské volby v USA

  38:58 do playlistu

  Prezidentské volby v USA
  Američtí demokraté pokračují v soupeření o to, kdo vyzve v prezidentské volbě šéfa Bílého domu Donalda Trumpa. Volební primárky pokračují v New Hampshire a podle průzkumů vede mezi demokraty nejstarší kandidát Bernie Sanders.Kdo by mohl překvapit a jak moc se kandidáti už na začátku protřídí, probereme s naším zpravodajem v USA Davidem Miřejovským a redaktorem Aktuálně. cz Danielem Anýžem.

 • Reportáž dne: Orkán Sabina
 • Pokračující sucho

  51:40 do playlistu

  Pokračující sucho
  Zásoby vody ve sněhu jsou oproti loňsku víc než desetkrát menší a už na jaře tak mohou vysychat menší řeky. Jak se připravují vodohospodáři a kde je situace nejkritičtější?Otázky na generálního ředitele Povodí Vltavy Petra Kubalu.

Přehrát vše