iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
30. 8. 2017
22:00 na ČT24

1 2 3 4 5

3 hlasy
7656
zhlédnutí

Události, komentáře

Sněmovna o Čapím hnízdě — FAU a Finanční správa — Protikuřácký zákon bez pardonu

56 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Sněmovna o Čapím hnízdě

  1:36 do playlistu

  Sněmovna o Čapím hnízdě
  Sněmovní mandátový a imunitní výbor doporučil poslancům, aby vydali předsedu hnutí ANO Andreje Babiše a šéfa sněmovního klubu Jaroslava Faltýnka k trestnímu stíhání. Oba politiky to nepřekvapilo. Babiš ale dál trvá na tom, že kauza je účelová. Podle Faltýnka navíc policie zatajila v žádosti o vydání některé zásadní důkazy. Hlasovat o vydání poslanců by Sněmovna měla 6. září.Na kauzu Čapí hnízdo a dosavadní zjištění policie se budeme ptát samotného Jaroslava Faltýnka /ANO/, předsedy poslaneckého klubu hnutí a také předsedkyně sněmovního mandátového a imunitního výboru Miroslavy Němcové /ODS/ a poslance Stanislava Humla /ČSSD/.

 • FAU a Finanční správa

  31:35 do playlistu

  FAU a Finanční správa
  Příští čtvrtek, 7. září dostanou poslanci z rozpočtového výboru na stůl kauzu firmy FAU. Ta po zásahu finanční správy skončila v insolvenci a existuje podezření, že úředníky zaúkoloval exministr financí Andrej Babiš kvůli sporům FAU s jeho firmou Agrofert. Ten to odmítá. Firma FAU tvrdí opak a včera kvůli kauze finanční správu zbavila mlčenlivosti.Zorientovat se v případu firmy FAU se budeme snažit s analytičkou Radiožurnálu Janou Klímovou.

 • Stalo se
 • Protikuřácký zákon bez pardonu

  47:04 do playlistu

  Protikuřácký zákon bez pardonu
  Tři měsíce už platí takzvaný protikuřácký zákon, který mimo jiné zakazuje zákazníkům v restauracích a barech zapálit si cigaretu. Aby si všichni zvykli na nová pravidla, vyhlásil stát ještě 90 dnů hájení, kdy za porušení pravidel nepokutoval. To teď ale končí, restauratéry tak může jedna zapálená cigareta v lokále stát až 50 000 korun. A hygienici už prý mají podnětů na porušování zákona od lidí dost.Jak dosud zafungovala protikuřácká opatření a jak to bude v restauracích a před nimi vypadat, až skončí letní počasí? Zeptáme se v duelu náměstka ministra zdravotnictví Romana Prymuly a zástupce ředitele Svazu měst a obcí Dana Jiránka /ODS/.

Přehrát vše