iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
21. 9. 2016
23:00 na ČT24

1 2 3 4 5

2 hlasy
3122
zhlédnutí

Události, komentáře

Šíření radikálních islámských knih — Střet kultur — Zeman v OSN

60 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Šíření radikálních islámských knih

  1:29 do playlistu

  Šíření radikálních islámských knih
  Bývalý předseda pražské muslimské obce Vladimír Sáňka je bez viny. To, že nechal vydat knihu Základy tauhídu - Islámský koncept boha, podle verdiktu soudu nelze stíhat. Sáňkovi přitom hrozilo až deset let vězení za zločin založení, podpory a propagace hnutí směřujícího k potlačení práv a svobod. Obvodní soud pro Prahu 1 ale zatím nepravomocně muže zprostil obvinění. Dospěl totiž k názoru, že kniha nepropaguje hnutí, ale ideologii. Státní zástupkyně, která navrhovala tříletou podmínku, se na místě odvolala. Sáňka obžalobu považuje za vymyšlenou a dnešní verdikt uvítal. My kontroverzní knihu a celou kauzu probereme s arabistou a islamologem Bronislavem Ostřanským.

 • Střet kultur

  14:33 do playlistu

  Střet kultur
  Na šíření odlišných ideologických názorů a prolínání kultur navážeme i rozhovorem s francouzským spisovatelem Hédi Kaddourem, který se nedávnou minulostí Evropy a kořeny současných kulturních a náboženských problémů dlouhodobě zabývá. Velkou pozornost vzbudila i jeho poslední kniha Protější břehy, za kterou ve Francii dostal i několik cen.

 • Stalo se
 • Zeman v OSN

  26:13 do playlistu

  Zeman v OSN
  O mezinárodním boji s terorismem chce ve svém projevu na valném shromáždění OSN mluvit český prezident Miloš Zeman. Západ se podle něj chová zbaběle a defenzivně, když by naopak měl společným vojenským úsilím likvidovat logistická centra teroristů. Takový boj by měl být globálně koordinovaný, nejlépe pod hlavičkou vrchního velitelství vojsk Spojených národů. Jak najít mezi zeměmi OSN ochotu ke společnému boji proti teroristům a jak se vůbec shodnout na tom, kde a na koho udeřit? Probereme s trojicí politiků – pozvání přijali poslanci Ondřej Benešík /KDU-ČSL/ a Bohuslav Chalupa /ANO/, které doplní exministr obrany a zahraničí Alexandr Vondra /ODS/. Internější pohled na fungování OSN přidá ředitel jejího Informačního centra v Praze Michal Broža.

Přehrát vše

Související