iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
31. 8. 2016
23:00 na ČT24

1 2 3 4 5

3 hlasy
3371
zhlédnutí

Události, komentáře

Spor o svobodu slova — Cizinci v Británii po brexitu — V 65 letech do důchodu? — Věra Čáslavská (1942–2016)

56 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Spor o svobodu slova

  1:13 do playlistu

  Spor o svobodu slova
  Vláda odmítla poslanecký návrh hnutí Úsvit–NK na uzákonění absolutní svobody slova. Proti návrhu se ještě před jednáním vyjádřil ministr pro lidská práva Jiří Dienstbier, podle něj i svoboda slova má své limity a například šíření nenávisti není přípustné. Je v naší společnosti omezena svoboda slova? Nakolik to souvisí s ochranou před extrémisty? A jak s tím koresponduje zakazování náboženských symbolů? Zeptáme se předsedy poslaneckého klubu hnutí Úsvit-NK Marka Černocha a místopředsedy sněmovního výboru pro obranu Ivana Gabala /nestr. za KDU-ČSL/.

 • Cizinci v Británii po brexitu

  23:08 do playlistu

  Cizinci v Británii po brexitu
  Dva Poláky napadl v sobotu večer v anglickém Harlow dav mladých lidí. Nejdřív na ně pokřikovali nadávky, pak skupina zaútočila. Jeden z napadených zraněním v nemocnici podlehl. Druhý vyvázl se zlomenou rukou a poraněním břicha. Policie incident vyšetřuje jako vraždu. Jaká je po brexitu nálada vůči cizincům z východní Evropy? Kde jsou kořeny nenávisti? A jak na incident reaguje britská veřejnost? Do Londýna se spojíme se spolupracovníkem ČT Ivanem Kytkou.

 • Stalo se
 • V 65 letech do důchodu?

  33:10 do playlistu

  V 65 letech do důchodu?
  Sešla se koaliční rada – lídři vládních stran řeší spor o hranici věku pro odchod do důchodu. Podle ČSSD by lidé měli pracovat nejdéle do 65 let – návrh už podpořili i lidovci. Hnutí ANO se zavedení limitu doposud nelíbilo, krok vidělo jako kampaň ČSSD před podzimními volbami. Jeho šéf Andrej Babiš ale dnes připustil, že se návrhu přizpůsobí, když ho podporují ostatní dva vládní partneři. Téma pro předsedu sněmovního výboru pro sociální politiku Jaroslava Zavadila /nestr. za ČSSD/ a člena téhož výboru Vladislava Vilímce /ODS/.

 • Stalo se
 • Věra Čáslavská (1942–2016)

  47:57 do playlistu

  Věra Čáslavská (1942–2016)
  Po těžké nemoci zemřela Věra Čáslavská – nejúspěšnější olympionička československé historie. Bylo jí 74 let. Na olympiádách získala sedm zlatých medailí, čtyřikrát se taky stala mistryní světa. V roce 1968 odmítla sovětskou okupaci a později připojila podpis pod manifest Dva tisíce slov a neodvolala ho ani po nátlaku komunistického režimu. Na její úmrtí reagují sportovci i politici z Česka i zahraničí. My si její odkaz připomeneme s historikem sportu Františkem Kolářem.

Přehrát vše