iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
11. 8. 2016
23:00 na ČT24

1 2 3 4 5

4 hlasy
3137
zhlédnutí

Události, komentáře

Reorganizace OKD — Rusko-ukrajinské napětí — Památník Šoa

56 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Reorganizace OKD

  1:21 do playlistu

  Reorganizace OKD
  Zadlužená OKD nezamíří do konkurzu, ale projde reorganizací. Útlum činnosti by tak měl být postupný – stejně jako propouštění zaměstnanců. U Krajského soudu v Ostravě pro to hlasovala většina z přítomných majitelů pohledávek. Stát by sice reorganizace mohla přijít na miliardy, byla by ale stále levnější než zamítnutý konkurs. Co se mění po dnešním rozhodnutí věřitelů? A jak silně toto téma promluví do krajských i celostátních voleb? Odpoví předseda sněmovního hospodářského výboru Ivan Pilný /ANO/, předseda poslaneckého klubu TOP 09 František Laudát, komentátor týdeníku Reflex Bohumil Pečinka a redaktorka MF DNES Zuzana Kubátová.

 • Stalo se
 • Rusko-ukrajinské napětí

  33:43 do playlistu

  Rusko-ukrajinské napětí
  Ukrajinský prezident Petro Porošenko nařídil uvést do zvýšené bojové pohotovosti všechny vojenské jednotky poblíž Krymu a v Donbasu. Na jeho žádost se ještě dnes sejde Rada bezpečnosti OSN. Kyjev reaguje na pohyb ruských jednotek a tvrdí, že vpád vojsk může přijít kdykoli. Moskva zase viní ukrajinské jednotky, že se snaží proniknout na anektovaný Krym. Jak výbušná je situace na Ukrajině? Zeptáme se Hennadije Afanasjeva, Ukrajince propuštěného z ruského zajetí a Jaroslava Bašty, bezpečnostního experta a bývalého velvyslance ČR v Rusku a na Ukrajině.

 • Památník Šoa

  54:00 do playlistu

  Památník Šoa
  Bývalá továrna a koncentrační tábor v Brněnci na Svitavsku se změní na památník obětem holocaustu. Za druhé světové války tam Němec Schindler zaměstnával židovské pracovníky převezené z Polska a před smrtí tak zachránil víc než 1 000 lidí. Plán nadačního fondu Památník Šoa a Oskara Schindlera přijde do studia vysvětlit jeho předseda Jaroslav Novák.

Přehrát vše

Související