iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
8. 8. 2016
23:00 na ČT24

1 2 3 4 5

7 hlasů
3080
zhlédnutí

Události, komentáře

Pomalá spravedlnost? — Nezaměstnanost vzrostla — Kauza „neexistující“ mluvčí — Uspořádání světa

56 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Pomalá spravedlnost?

  1:35 do playlistu

  Pomalá spravedlnost?
  Osm let od tragédie ve Studénce. Neštěstí si na místě připomněli příbuzní obětí, přímí účastníci i představitelé města. V roce 2008 tam rychlík v plné rychlosti najel do zřícené mostní konstrukce. Zemřelo osm lidí, dalších devadesát bylo zraněno. Tresty za tragédii dosud nepadly. Mezi obžalovanými je deset lidí a dvě stavební firmy. Jak pracuje česká justice? Může být soudcovská nezávislost jen zástěrkou pro nečinnost? Otázky pro bývalou ministryni spravedlnosti Helenu Válkovou /ANO/ a předsedu KSČM Vojtěcha Filipa.

 • Stalo se
 • Nezaměstnanost vzrostla

  25:24 do playlistu

  Nezaměstnanost vzrostla
  Vývoj nezaměstnanosti se poprvé od února obrátil. Lidí bez práce v červenci přibylo. Míra nezaměstnanosti v prvním prázdninovém měsíci vzrostla na 5,4 %. Stojí za tím příchod absolventů a některých pracovníků ve školství na úřady práce. Přibývá ale také volných míst, která firmy nabízejí. Je jich nejvíc za posledních osm let. Co z údajů o nezaměstnanosti můžeme vyčíst? Jak je na tom naše hospodářství? A co s pozicemi, o které Češi nemají zájem? Rozebereme s místopředsedou poslaneckého klubu KDU-ČSL Jaroslavem Klaškou a šéfem KSČM Vojtěchem Filipem.

 • Kauza „neexistující“ mluvčí

  43:34 do playlistu

  Kauza „neexistující“ mluvčí
  Jihomoravský hejtman Michal Hašek stranickým kolegům vysvětluje situaci v kauze jeho „neexistující“ mluvčí Lucie Proutníkové. Sociální demokraté kvůli tomu svolali jednání předsednictva krajského výkonného výboru. Někteří členové opozice už Haška vyzvali k rezignaci. Jaké je pozadí kauzy? Téma pro Lukáše Jelínka, politického analytika Masarykovy demokratické akademie.

 • Uspořádání světa

  50:52 do playlistu

  Uspořádání světa
  Uspořádání světa prostřednictvím všeobecné mocenské rovnováhy. Bývalý ministr zahraničí Spojených států Henry Kissinger ve své nové knize pomocí příkladů z minulosti odpovídá na problémy současné společnosti. Věnuje se otázkám Středního východu, odlišným koncepcím mocenské rovnováhy v Evropě a Asii i americkým politickým vizím. Jak je zajištěn světový mír? A jak do uspořádání světa zapadá islámský stát? Odpoví překladatel knihy Martin Pokorný.

Přehrát vše

Související