iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
9. 6. 2016
23:00 na ČT24

1 2 3 4 5

4 hlasy
4313
zhlédnutí

Události, komentáře

Konec šéfů policie? — Bezpečnostní otázky Eura — Konec výchovného ústavu v Chrastavě

56 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Konec šéfů policie?

  1:31 do playlistu

  Konec šéfů policie?
  Policejní zemětřesení pokračuje – šéf Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu Robert Šlachta s několika kolegy chce kvůli chystanému sloučení s protikorupční policií odejít do civilu. Se změnami totiž nesouhlasí. Širší vedení ÚOOZ potom reagovalo otevřeným dopisem ministru vnitra, ve kterém ho žádá, aby reorganizaci pozastavil. Prý by mohla zásadně ovlivnit probíhající trestní řízení a není dostatečně připravená. Proč se s reformou tak spěchá a byla ohlášena tak nečekaně? A jde skutečně o efektivní práci policie, nebo se hraje politická hra? Téma pro poslance Romana Váňu /ČSSD/, Ivana Gabala /KDU-ČSL/ a Bronislava Schwarze /za ANO/ a redaktora Respektu Jaroslava Spurného.

 • Stalo se
 • Bezpečnostní otázky Eura

  43:17 do playlistu

  Bezpečnostní otázky Eura
  Zítra začíná ve Francii fotbalové Euro a kromě hráčů jsou v nejvyšší pohotovosti i organizátoři a bezpečnostní složky. Kromě obvyklého rizika možných potyček mezi fotbalovými chuligány se letos obzvlášť zaměřují na možné teroristické útoky. Podle pořadatelů žádný konkrétní během Eura nehrozí, ale indicií o riziku terorismu je dost. Například z víc než 3 a půl tisíc najatých členů ochranky stadionů jich přes 80 figurovalo na seznamu lidí podezřelých ze spolupráce s teroristy. Jak bezpečné bude EURO a co bude letos fungovat jinak než na minulých šampionátech? Probereme s francouzským velvyslancem v ČR Jean-Pierrem Asvazadourianem.

 • Konec výchovného ústavu v Chrastavě

  51:31 do playlistu

  Konec výchovného ústavu v Chrastavě
  Ministryně školství Valachová ruší Výchovný ústav v Chrastavě na Liberecku. Podle ní jeho vedení nezvládlo svou roli, nastavilo příliš omezující režim a porušovalo ministerská nařízení, a proto v místě musí skončit. V objektu tak zůstane jen dětský domov se školou a chlapci starší 15 let se přestěhují do jiných výchovných ústavů. Byla taková reakce na místě? Je to skutečné a systémové řešení problému? Zeptáme se bývalého ředitele chrastavského výchovného ústavu Zdeňka Peldy, který ho vedl 26 let, než před 6 roky odešel do penze.

Přehrát vše

Související