iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
20. 5. 2016
23:00 na ČT24

1 2 3 4 5

4 hlasy
2989
zhlédnutí

Události, komentáře

Brusel o migraci a Turecku — Angažmá na Golanech — Sochy ve veřejném prostoru

56 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Brusel o migraci a Turecku

  1:27 do playlistu

  Brusel o migraci a Turecku
  Unie podpořila pomyslnou záchrannou brzdu, kterou by členské země mohly použít k zastavení bezvízového cestování, pokud by se cítily ohrožené. A to vše den poté, co se do moře zřítilo letadlo EgyptAir a nevylučuje se ani teroristický útok. Dokáže Evropa ochránit své hranice? Dokáže odhalit případné teroristy přicházející spolu s běženci? Rozebereme s českým ministrem vnitra Milanem Chovancem /ČSSD/, europoslankyní Kateřinou Konečnou /KSČM/ a poslankyní Helenou Langšádlovou /TOP 09/. Komentář připojí i bývalý policejní prezident Martin Červíček /ODS/.

 • Stalo se
 • Angažmá na Golanech

  38:57 do playlistu

  Angažmá na Golanech
  Česko odvolalo nabídku vyslat vojáky na Golanské výšiny. OSN totiž chtěla Čechy nasadit na syrské straně hranice. Původně měla přitom četa působit na poměrně stabilním území mezi Izraelem a Sýrií. Vyslání vojáků do regionu dlouhodobě prosazuje prezident Miloš Zeman. Nezachovala se česká strana poněkud zbaběle? Téma pro nás okomentuje analytik Metropolitní univerzity Praha Břetislav Tureček.

 • Stalo se
 • Sochy ve veřejném prostoru

  49:48 do playlistu

  Sochy ve veřejném prostoru
  Na pražskou Letnou se vrátila monumentální socha Stalina. Tentokrát se jedná o maketu z polystyrenu pro film Monstrum, který natáčí Česká televize. Snímek vypráví příběh sochaře Otakara Švece, který v padesátých letech minulého století zvítězil v soutěži o vybudování Stalinova pomníku. Jak se nynější sochaři poučili z tvorby minulého století? A jaké různé role mohou sehrávat sochy ve veřejném prostoru nebo i v dějinách národa? Zamyslí se nad tím historik architektury Zdeněk Lukeš.

Přehrát vše