iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
19. 4. 2016
23:00 na ČT24

1 2 3 4 5

3 hlasy
3699
zhlédnutí

Události, komentáře

Spolupráce Bruselu s Ankarou skřípe — Omezení zbraní v EU — Platy státních zaměstnanců

56 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Spolupráce Bruselu s Ankarou skřípe

  1:36 do playlistu

  Spolupráce Bruselu s Ankarou skřípe
  Turecký premiér Davutoglu pohrozil Bruselu zastavením migrační dohody, pokud do června nepadne vízová povinnost pro Turky. Šéf evropské komise Juncker ale kontruje tím, že unie nesleví ze svých požadavků pro bezvízový styk. Turecko totiž ze 72 podmínek dohody splnilo jen polovinu. Mezery jsou hlavně v kontrolách dokladů, zajištění bezpečnosti a dodržování lidských práv, ale také v řízení migrace a výměny uprchlíků. Turecký prezident Erdogan pak zase reagoval tím, že unie potřebuje víc Turecko než Turecko osmadvacítku. Jak výhodná nebo nevýhodná je pro unii spolupráce s Tureckem? A jaké je prozatímní hodnocení dohody o migraci? Velké téma pro čtveřici poslanců: Helenu Langšádlovou /TOP 09/, Ondřeje Benešíka /KDU-ČSL/, Romana Váňu /ČSSD/ a Marka Černocha /Úsvit-BPI/.

 • Stalo se
 • Omezení zbraní v EU

  32:00 do playlistu

  Omezení zbraní v EU
  Bezpečnostní rada státu odmítla návrh Evropské komise na omezení držení zbraní. Ta přišla s přísnějšími pravidly po teroristických útocích vloni v Paříži. Zakázat chce držení poloautomatických zbraní, ale i znehodnocených, které by se daly snadno uvést do původní funkčnosti. Regulace se navíc může dotknout i sportovních nebo loveckých zbraní. Podle kritiků návrhu, mezi které patří i většina českých zákonodárců, ale zpřísnění jen poškodí zájmy a právo na sebeobranu legálních majitelů, zato teroristům přístup k pistolím a puškám reálně nijak neomezí.  Je nová regulace namístě, nebo je zbytečná a škodlivá? Probereme s poslanci Romanem Váňou /ČSSD/ a Pavlem Kováčikem /KSČM/.

 • Stalo se
 • Platy státních zaměstnanců

  51:06 do playlistu

  Platy státních zaměstnanců
  Už letos by mohla část státních zaměstnanců dostat přidáno – po jednání s předákem odborů Dufkem to zmínil premiér Sobotka. Hlavní vyjednávání ale směřuje k původně chystanému zvýšení platů v příštím roce. Odbory žádají 10 % navrch pro všechny. ČSSD by desetinu přidala zdravotníkům a učitelům a ostatním profesím 5 %. Ve vládě to ale bude prosazovat těžko – proti je hlavně ministr financí. Andrej Babiš chce zůstat víc při zemi a tvrdí, že rozpočet zvládne nanejvýš tříprocentní plošné zvýšení. Jaké zvýšení platů je dobré pro zaměstnance? A jaké je dobré pro českou ekonomiku a rozpočet? Zeptáme se předsedy Asociace samostatných odborů Bohumíra Dufka.

Přehrát vše