iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
18. 3. 2016
22:00 na ČT24

1 2 3 4 5

5 hlasů
4842
zhlédnutí

Události, komentáře

Pařížský terorista zadržen v Bruselu — Dohoda EU s Tureckem o migrantech — Bitva o Čapí hnízdo — Krym dva roky poté

56 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Pařížský terorista zadržen v Bruselu

  1:15 do playlistu

  Pařížský terorista zadržen v Bruselu
  Belgická policie dnes dopadla islámského radikála Salaha Abdeslama, který je považován za přímého účastníka loňských listopadových pařížských atentátů. K policejní razii došlo v bruselské čtvrti Molenbeek. Zvláštní jednotky obklíčily jeden z tamních domů. Na stopu policisty přivedly otisky prstů z jiného bruselského bytu, kde se v úterý strhla přestřelka. Nejaktuálnější informace přímo z Bruselu přinese zpravodaj ČT Bohumil Vostal.

 • Dohoda EU s Tureckem o migrantech

  13:12 do playlistu

  Dohoda EU s Tureckem o migrantech
  Osmadvacítka se domluvila s Ankarou, že Řecko začne vracet do Turecka všechny nelegální migranty, kteří hranici překročí s prvními minutami nového týdne. Výměnou za to Brusel otevře další kapitolu jednání o vstupu Turecka do Unie. Pokud splní podmínky, získá už od léta bezvízový styk. Evropské špičky věří, že dohoda výrazně ztenčí proud běženců. Ten na starém kontinentě spustil největší uprchlickou krizi od konce 2. světové války. Pomůže nová dohoda zastavit uprchlickou vlnu? A jaká je budoucnost vztahu EU a Turecka, přiblížilo se členství v Unii? Hosty budou Tomáš Prouza /ČSSD/, tajemník vlády pro evropské záležitosti, Ondřej Benešík /KDU-ČSL/, předseda sněmovního výboru pro evropské záležitosti a místopředseda ODS Martin Kupka.

 • Bitva o Čapí hnízdo

  32:24 do playlistu

  Bitva o Čapí hnízdo
  Program mimořádné schůze kvůli Čapímu hnízdu podpoří pravděpodobně celá koalice. Andrej Babiš řekl, že vyzve poslance, aby hlasovali pro. Vedení ANO se bude situací zabývat v pondělí. O věci jednalo také předsednictvo ČSSD. V debatě na toto téma budeme pokračovat s předchozími hosty.

 • Stalo se
 • Krym dva roky poté

  42:42 do playlistu

  Krym dva roky poté
  Před dvěma roky Rusko anektovalo Krym. Prezident Putin dnes navštívil stavbu mostu, který má poloostrov spojit s pevninským Ruskem. Nároků na okupované území se ale nevzdává ani Kyjev. Jeho navrácení pokládá za jednu ze svých priorit. Vůdce krymských Tatarů Refat Čubarov označil Putinovu návštěvu na Krymu za "návrat zločince na místo zločinu". Jaká je dnes situace krymských Tatarů? Jak hodnotí postup západu po anexi Krymu a vzdá se někdy prezident Putin Krymského poloostrova? Zeptáme se vůdce krymských Tatarů Refata Čubarova. Svůj pohled na věc připojí také komentátor Jan Petránek.

Přehrát vše