iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
1. 3. 2016
21:00 na ČT24

1 2 3 4 5

2 hlasy
3891
zhlédnutí

Události, komentáře

Uprchlická frustrace — Regulace zbraní — Americké volební superúterý

56 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Uprchlická frustrace

  1:26 do playlistu

  Uprchlická frustrace
  V prvních dvou měsících letošního roku se do Evropy přes Středozemní moře dostalo 32 tisíc lidí. Podle OSN je to víc než za celou první polovinu minulého roku. Cesta přes moře letos stála život 410 osob. Z více než 131 tisíc uprchlíků a přistěhovalců víc než 122 tisíc dorazilo do Řecka přes Egejské moře. A tisíce z nich stále čekají v Řecku na další cestu kontinentem. Jsou evropské úřady schopné a odhodlané je zastavit, pokud se prostě rozhodnou jít dál? A do jaké míry by k obraně hranic měly použít síly? Zeptáme se předsedy Poslanecké sněmovny Jana Hamáčka /ČSSD/ a předsedy sněmovního zahraničního výboru Karla Schwarzenberga /TOP 09/. Svědectví ze země, kterou opouští nejvíce uprchlíků, Sýrie, přinese fotografka a šéfredaktorka časopisu Lidé a země Lenka Klicperová.

 • Svědectví ze zdevastované země
 • Spojenectví Prahy s Pekingem
 • Stalo se
 • Regulace zbraní

  39:54 do playlistu

  Regulace zbraní
  Češi vlastní legálně skoro tři čtvrtě milionu zbraní. 50 tisíc z nich by jim ale mohly brzy úřady zabavit. Pokud bude schválena evropská směrnice, která některé typy zbraní zakáže. Je to reakce na útoky teroristů, ale vyvolává ostré odmítavé reakce držitelů zbraní i politiků. Téma rozebereme s místopředsedou sněmovního výboru pro bezpečnost Bronislavem Schwarzem /ANO/ a Davidem Karáskem ze sdružení na ochranu práv majitelů zbraní LEX.

 • Americké volební superúterý

  48:33 do playlistu

  Americké volební superúterý
  Souboj uchazečů o stranickou nominaci na funkci amerického prezidenta vstupuje do klíčové fáze. Pět republikánů a dva demokraté svedou boj v rámci takzvaného superúterý hned ve 13 státech. Průzkumy veřejného mínění naznačují, že dnešek potvrdí v rolích favoritů Donalda Trumpa a Hillary Clintonovou. Může ještě Trumpa a Clintonovou někdo ohrozit? Americký pohled na boj o Bílý dům připojí poradkyně v oblasti politických strategií Jessica N. Groundsová.

Přehrát vše

Související