iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
19. 2. 2016
21:00 na ČT24

1 2 3 4 5

6 hlasů
3935
zhlédnutí

Události, komentáře

Nejistá evropská budoucnost — Jak se žije v Česku — Vydání Madony z Veveří

56 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Nejistá evropská budoucnost

  1:27 do playlistu

  Nejistá evropská budoucnost
  Setkání evropských politických špiček v Bruselu se výrazně protahuje. Osmadvacítka se stále nedokáže dohodnout na unijních reformách, které prosazuje Velká Británie. Ani otázku přístupu k migrantům státníci nevyřešili. Odsunuli ji na březnový mimořádný summit s Tureckem. Jednání o uprchlících neprobíhala podle zákulisních informací hladce. O co se vedly největší spory? A jak vyjednávání o britských požadavcích dopadne? Hostem Událostí, komentářů bude člen britské sněmovny lordů Lord Anderson of Swansea. Zákulisní pohled přidá i státní tajemník pro evropské záležitosti Tomáš Prouza /ČSSD/ a eurokomisařka pro spravedlnost Věra Jourová /ANO/.

 • Stalo se
 • Jak se žije v Česku

  36:44 do playlistu

  Jak se žije v Česku
  Česká společnost stárne: medián věku je téměř 41 let. Nejsme na tom ale nejhůř – rychleji stárnou třeba Němci. Meziroční srovnání s Evropou dnes zveřejnili statistici. Ukazuje také, že houstne osídlení a lidé odkládají sňatek i první dítě. Jak se daří Čechům v evropském měřítku? Sociologický rozbor připojí sociolog Fedor Gál.

 • Stalo se
 • Vydání Madony z Veveří

  52:07 do playlistu

  Vydání Madony z Veveří
  Po dlouhých tahanicích vydá Národní galerie obraz Madona z Veveří farnosti v Bítýšce – ta ji získala v rámci církevních restitucí. Ale trvalo to, galerie odmítala slavný a cenný obraz odevzdat i přes rozhodnutí soudu a hrozila jí dokonce exekuce. Tak vypadá vypořádání s křivdami komunismu v praxi. Jak ochotně stát vrací majetek farnostem? A nakládají s ním církve tak, jak slibovaly? Téma rozebereme s redaktorem MF Dnes Luďkem Navarou.

Přehrát vše

Související