iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
28. 1. 2016
21:00 na ČT24

1 2 3 4 5

2 hlasy
2827
zhlédnutí

Události, komentáře

Trestní oznámení kvůli mýtu — Turecko a EU: rozdělí je migrace? — Situace v Polsku — Vysvědčení

56 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Trestní oznámení kvůli mýtu

  1:36 do playlistu

  Trestní oznámení kvůli mýtu
  Ministr dopravy Dan Ťok podá trestní oznámení na neznámého pachatele kvůli původním smlouvám k provozu mýtného systému. Ty v roce 2006 uzavřel jeho předchůdce Milan Šimonovský – Ťok teď tvrdí, že dokumenty vůbec nepočítaly s výběrem mýta i po roce 2016 nebo se změnou provozovatele. Ťok chce smlouvu s konsorciem vedeným firmou Kapsch prodloužit. A během té doby vybrat nového dodavatele. Proč se rozhodnutí o mýtu neustále odkládá? Kdo za chyby může? A jaké by mělo být nejlepší řešení? Zeptáme se předsedy poslaneckého klubu ANO Jaroslava Faltýnka a poslanece ODS Martina Novotného.

 • Stalo se
 • Turecko a EU: rozdělí je migrace?

  19:15 do playlistu

  Turecko a EU: rozdělí je migrace?
  Turecko by mělo podle premiéra Sobotky lépe chránit západní hranice tak, aby se snížil migrační proud z Řecka do Evropy. Předseda vlády to řekl po jednání s tureckým velvyslancem Ahmetem Necatim Bigalim. Podle dat EU putuje z Turecka do Řecka denně tisícovka běženců. Dělá Ankara dost pro zastavení migrace do Evropy? A bude převážně muslimské Turecko jednou členem Evropské Unie? Do studia přijde velvyslanec Turecka v Česku Ahmet Necati Bigali a poslankyně a bývalá ministryně spravedlnosti Helena Válková /ANO/.

 • Situace v Polsku

  40:58 do playlistu

  Situace v Polsku
  Migrační krize se promítla i do výsledku voleb v Polsku. Byly to právě protiimigrační postoje konzervativní strany Právo a spravedlnost, které ji vynesly do vlády. Následovala legislativní smršť, kdy si noví vládci státu řadu věcí upravili k obrazu svému. Situaci rozebereme s polským novinářem Igorem Janke.

 • Stalo se
 • Vysvědčení

  52:20 do playlistu

  Vysvědčení
  Přesně v polovině roku jsou žáci středních a základních škol. Dnes dostali vysvědčení. Jak si české školství vede ve srovnání s okolními státy? Jak učitelé reagují na aktuální témata společnosti? Jak vyučují moderní dějiny? A mají se děti učit i vztah k migrantům? Téma pro šéfredaktora portálu Moderní dějiny.cz Petra Šimíčka.

Přehrát vše

Související