iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
15. 1. 2016
22:00 na ČT24

1 2 3 4 5

6 hlasů
4310
zhlédnutí

Události, komentáře

Rakousko zavírá hranice — Evropa přiznává: Kvóty nefungují — Kongres ODS — Wikipedia má občanku — Morricone v Praze

56 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Rakousko zavírá hranice

  1:20 do playlistu

  Rakousko zavírá hranice
  Rakousko už nechce být tranzitní zemí pro uprchlíky. Tamní ministryně vnitra Johanna Miklová-Leitnerová prohlásila, že Vídeň do země nepustí migranty, kteří nemají zájem požádat o azyl v alpské republice. Nový režim prý rozběhne na konci příštího týdne – reaguje tak hlavně na problémy na hranici se sousedním Bavorskem, kde už německé úřady stejný přístup zavedly a denně posílají zpět přes hranici 200 až 300 lidí. Rakouské reakce na nový vládní plán nám zprostředkuje tamní novinář Bernhard Odehnal.

 • Evropa přiznává: Kvóty nefungují

  9:00 do playlistu

  Evropa přiznává: Kvóty nefungují
  Další zavírání hranic v Evropě přichází v době, kdy evropští lídři otevřeně přiznávají, že kvóty pro přerozdělování uprchlíků nefungují a samy o sobě problémy s migranty nevyřeší. Mluvila o tom v Praze zahraniční delegace z Nizozemska, které teď bude předsedat Evropské unii a pak i sám šéf evropské komise Jean Claude Juncker. Čím je chce Evropa nahradit a jak dalece už na tom pracuje, probereme s dvojicí europoslanců Luďkem Niedermayerem /nestr. za TOP 09/ a Petrem Ježkem /nestr. za ANO/.

 • Kongres ODS

  22:48 do playlistu

  Kongres ODS
  ODS se chytá na víkendový sjezd, kde si zvolí nové vedení. Nebo staronové – o šéfovi už je jasno. Jediným kandidátem je stávající předseda Petr Fiala, který stranu převzal před dvěma roky po neúspěšných sněmovních volbách. Teď mu jde hlavně o to, jak silný dostane mandát a koho mu na kongresu vyberou za pobočníky. Spolu pak hned po sjezdu slibují spustit předvolební ofenzivu pro krajské a senátní volby, ve kterých se podle Fialy pokusí změnit to, že na všech úrovních státu vládne levice. Strana má teď necelých 15 000 členů – ve srovnání s rokem 2010 méně než polovinu, na preferencích si ale od sněmovních voleb polepšila – o necelý procentní bod na 8,5 %. Na čem dnes je kdysi nejsilnější politická strana v Česku a co čekat od víkendového sjezdu, se zeptáme jejího bývalého místopředsedy a senátora Alexandra Vondry a komentátora Reflexu Bohumila Pečinky.

 • Wikipedia má občanku

  39:57 do playlistu

  Wikipedia má občanku
  Světová otevřená encykopedie slaví 15 let od spuštění. Jméno získala po havajském výrazu "wiki", tedy rychlý – s tím nabídli Jimmy Wales a Larry Sanger model encyklopedie, do které obsah vkládají samotní uživatelé a dobrovolníci. Za první měsíc měla 200 hesel, po roce 18 000 a dnes už je to 35 milionů článků ve 290 jazycích. O ty se stará v současnosti na 70 000 aktivních přispěvatelů. My se o fenoménu Wikipedie budeme bavit s jedním z nich – filosofem Janem Sokolem.

 • Stalo se
 • Morricone v Praze

  48:59 do playlistu

  Morricone v Praze
  Ennio Morricone v pražské O2 areně oddiriguje koncert svých skladeb v podání Českého národního symfonického orchestru. Dojde i na hudbu z nového filmu Quentina Tarantina Osm hrozných, kterou Morricone natočil právě s tímto orchestrem, který chválí, kudy chodí. Teď za filmový soundtrack sklízí ocenění – v neděli v Los Angeles to byl Zlatý glóbus, už dříve cena newyorských filmových kritiků a nominaci má i na cenu Britské filmové akademie a nejprestižnější – Oscara. Slavnou sošku za hudbu přitom Morricone dosud nemá, přestože nominaci už si připisuje pošesté. Jako náplast dostal v roce 2008 Oscara za celoživotní dílo. Na jeho hudbu a inspiraci, kterou filmovému světu dal, se zeptáme jeho českého kolegy Ondřeje Soukupa.

Přehrát vše

Související