iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
23. 12. 2015
21:00 na ČT24

1 2 3 4 5

10 hlasů
5011
zhlédnutí

Události, komentáře

Rok uprchlíků — Česká zahraniční politika — Krize Evropy

56 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Česká zahraniční politika

  1:19 do playlistu

  Česká zahraniční politika
  Jak k evropskému řešení nejen uprchlické krize přispívá Česko? Jaké názory jsou slyšet doma a co vzkazuje navenek? O čem vypovídá třeba poslední diplomatická roztržka s Řeckem, kterou rozpoutala slova prezidenta Zemana o tom, že Česko vstoupí do eurozóny první den poté, co z ní Řecko vystoupí? Další téma pro trojici politiků.

 • Rok uprchlíků

  14:00 do playlistu

  Rok uprchlíků
  Do Evropy letos přišla obří vlna uprchlíků – celkem přes milion lidí – tedy čtyřikrát víc než loni. Evropští lídři se s ní potýkali celý rok a hledali řešení, jak příval žadatelů o azyl zvládnout. Posilovali námořnictvo, stavěli ploty, měnili zákony, a při tom stále hledali „evropské řešení“. Našli ho? Jak fungují dosavadní recepty a jak změnily přívaly uprchlíků evropskou politiku? A umí vůbec Evropa mluvit jedním hlasem? Rozebereme s europoslankyní Kateřinou Konečnou /KSČM/, jejím bývalým kolegou a místopředsedou Evropského parlamentu Liborem Roučkem /ČSSD/ a Markem Bendou /ODS/ – místopředsedou poslaneckého klubu strany.

 • Stalo se
 • Krize Evropy

  33:24 do playlistu

  Krize Evropy
  Uprchlíci přinášejí cizí hodnoty, Evropa musí bránit ty své – slova, která znějí od politiků, myslitelů i běžných lidí – ve státních projevech i na pouličních demonstracích. To, co za nimi stojí, má ale mnoho podob. Na čem tedy stojí a jaké jsou vlastně evropské hodnoty? Jsou jiné než před 100 lety, jsou jiné než před 10 roky? A kdo je vlastně ohrožuje – lidé zvenčí, nebo sami Evropané? Pozvání k debatě přijali přední čeští filosofové – Václav Bělohradský a Tomáš Halík.

Přehrát vše