iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
11. 12. 2015
21:00 na ČT24

1 2 3 4 5

2 hlasy
4639
zhlédnutí

Události, komentáře

Obstrukce kvůli EET — Válka v Sýrii a konflikt s Islámským státem — EU a migrace

56 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Obstrukce kvůli EET

  1:01 do playlistu

  Obstrukce kvůli EET
  Projednávání elektronické evidence tržeb ve Sněmovně pořád není u konce – kvůli obstrukcím opozičních stran se znovu nehlasovalo. I tak si ale koalice připsala malé vítězství. Prosadila program jednání, což zákon posunulo blíž ke schválení. Opoziční strany ale tvrdí, že se tak stalo v rozporu s parlamentními principy a jednacím řádem. ODS dokonce pohrozila, že celá věc se dořeší až u Ústavního soudu. Podle prezidenta Zemana by zase naopak soud měl vyhodnotit, jestli neústavní nejsou současné obstrukce opozice. O mantinelech jednání ve Sněmovně, blokování politického rozhodování a nejen dnešním projednávání EET se budeme bavit s předsedou ODS Petrem Fialou a poslancem ANO Ivanem Pilným. Další pohled pak přidá komentátor Českého rozhlasu Petr Hartman a ústavní právník Jan Kysela.

 • Stalo se
 • Válka v Sýrii a konflikt s Islámským státem

  29:30 do playlistu

  Válka v Sýrii a konflikt s Islámským státem
  Válka v Sýrii nepolevuje, úsilí mezinárodního společenství v hledání řešení naopak roste. V Ženevě se sešli zástupci Spojených států, Ruska a OSN. Bavili se o současnosti – a dlouho vzývaných společných vojenských akcích i o budoucnosti – a poválečném uspořádání země. Své představy k němu probírali v Rijádu i představitelé syrských opozičních skupin. Na jednom požadavku se shodli – prezident Asad by měl odstoupit ještě před začátkem přechodného období. Ten na jejich konto opět uvedl, že s teroristy se nevyjednává. O současném vedení konfliktu v Sýrii, o tom, jak lze porazit Islámský stát a jaké jsou zájmy mocností v regionu, budeme hovořit s bývalým náčelníkem Generálního štábu české armády Jiřím Šedivým, politologem Jiřím Pehem a komentátorem Jefimem Fištejnem.

 • EU a migrace

  48:36 do playlistu

  EU a migrace
  Evropa stále nenašla účinný recept jak se vypořádat s migrační vlnou. Její lídři opakovaně proklamují potřebnou solidaritu a společná řešení, nabízí jich ale pomálu. Konkrétní plány na zdůrazňovanou ochranu vnějších hranic nebo pomoc v zemích původu uprchlíků zatím váznou, nebo bojují s nedostatkem financí. Kolik peněz a kam teď Evropa chce dávat a jaké si od toho slibuje výsledky se zeptáme místopředsedkyně Evropské komise pro rozpočet a lidské zdroje Kristaliny Georgievové.

Přehrát vše