iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
2. 12. 2015
22:00 na ČT24

1 2 3 4 5

4 hlasy
3405
zhlédnutí

Události, komentáře

Další vojska do Sýrie — Uprchlíci v Evropě — Konference o klimatu v Paříži

56 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Další vojska do Sýrie

  1:33 do playlistu

  Další vojska do Sýrie
  Další západní státy posílají své vojáky do boje proti takzvanému Islámskému státu. Německá vláda chce do země vyslat až 1200 mužů, vojenskou fregatu a letadla. Velká Británie už islámské radikály bombarduje v Iráku, teď se má posunout i nad Sýrii. Šance na vytvoření velké koalice bojovníků proti Islámskému státu, která by spojila státy NATO a Ruska ale, zdá se, slábne. Kvůli rusko-tureckému napětí i kvůli dalšímu rozšiřování NATO – o Černou Horu, které Moskva nechce vidět. O vztazích Západu s Ruskem a dalším směřováním NATO, vojenském angažmá v Sýrii a o řešení budoucnosti v regionu budeme debatovat s bývalým velvyslancem České republiky při NATO Karlem Kovandou a exministrem zahraničí Janem Kavanem /ČSSD/.

 • Blesková zpráva
 • Uprchlíci v Evropě

  27:40 do playlistu

  Uprchlíci v Evropě
  Kvůli válce na Blízkém východě musí Evropa řešit největší migrační vlnu od konce druhé světové války. A zatím ji nezvládá. Na jejích okrajích znovu eskalují problémy – hlavně na makedonsko řecké hranici. A narážejí i recepty, které Evropa vymyslela jako řešení krize. Slovensko napadlo schválené kvóty na přerozdělování uprchlíků u Evropského soudního dvora a chce, aby je prohlásil za neplatné. Na hodnocení vývoje a řešení uprchlické krize v Evropě se zeptáme místopředsedy Senátu Přemysla Sobotky /ODS/, europoslance Miroslava Pocheho /ČSSD/ a německého novináře Wolfganga Bauera, který v přestrojení podnikl riskantní cestu s uprchlíky přes Středozemní moře.

 • Stalo se
 • Konference o klimatu v Paříži

  53:26 do playlistu

  Konference o klimatu v Paříži
  150 hlav států a vlád se v Paříži má dohodnout na nové úmluvě o snižování emisí skleníkových plynů. Od roku 2020 by měla nahradit takzvaný Kjótský protokol z roku 1997. OSN chce dosáhnout toho, aby průměrná globální teplota nestoupla výš než o 2 stupně oproti předindustriální éře. Konference ale musí vyřešit zásadní rozpory mezi vyspělými a rozvojovými státy a hlavně zajistit, aby se pak pravidla dodržovala. Dva největší producenti skleníkových plynů na světě – Čína a USA totiž ani předchozí Kjótský protokol nepřijaly. Průběh jednání na konferenci a průchodnost přijetí jejího ambiciózního cíle probereme se zástupcem Česka na summitu, poslancem Jaroslavem Lobkowiczem /TOP 09/.

Přehrát vše

Související