iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
25. 11. 2015
21:00 na ČT24

1 2 3 4 5

3 hlasy
2930
zhlédnutí

Události, komentáře

Spory o státní rozpočet — Dopady sestřelení ruského bombardéru — Ukrajina opět bez ruského plynu — Internet a násilí

56 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Spory o státní rozpočet

  1:19 do playlistu

  Spory o státní rozpočet
  Poslanci chtějí v rozpočtu pro příští rok přesunout 44 miliard korun. Ve druhém čtení prosazovali hlavně víc peněz pro armádu, na ochranu hranic, do školství i sociální oblasti. Ministr financí se k návrhům vyjádří až při konečném schvalování. Změny ale příliš nepodporuje – většina resortů podle něj nedokáže vyčerpat ani peníze, které má k dispozici teď. Téma okomentují předseda sněmovního rozpočtového výboru Václav Votava /ČSSD/ a člen téhož výboru Zbyněk Stanjura /ODS/.

 • Stalo se
 • Policie zadržela mezinárodně hledaného cizince
 • Dopady sestřelení ruského bombardéru

  21:55 do playlistu

  Dopady sestřelení ruského bombardéru
  Napětí mezi Ruskem a Tureckem kvůli bombardéru sestřelenému nad Sýrií neustále roste. Podle ruského ministra zahraničí se Moskva nehodlá vojensky mstít. Dodal ale, že událost Kreml vnímá jako plánovanou akci a vzájemné vztahy bude muset přehodnotit. Incident, který ztěžuje koordinaci náletů proti Islámskému státu, nepřežil jeden člen posádky. Druhý se zachránil. Jaké bude mít rusko-turecký spor mezinárodní dopady? A jak ovlivní boj proti Islámskému státu? Otázky pro bývalého náčelníka Generálního štábu AČR, generála v záloze Jiřího Šedivého. Do Turecka se spojíme se zpravodajem ČT Jakubem Szántó.

 • Ukrajina opět bez ruského plynu

  37:02 do playlistu

  Ukrajina opět bez ruského plynu
  Rusko přestalo dodávat plyn Ukrajině. Gazprom to vysvětlil tím, že si Kyjev plyn v řádném termínu nepředplatil. Podle šéfa ukrajinského Naftogazu už země plyn z Ruska nakupovat nebude. Dodávky do Česka to prý neohrozí. Vzájemné spory obou zemí dnes také vyústily v to, že Ukrajina zakázala tranzitní lety všech ruských leteckých společností přes svůj vzdušný prostor. Kam až může spor vyústit? Dojde k plynové krizi? A změní nejnovější události postoj ČR k Ukrajině? Zeptáme se poradce v energetice Milana Kajtmana.

 • Stalo se
 • Internet a násilí

  46:42 do playlistu

  Internet a násilí
  Facebook bude mazat násilnické a xenofobní příspěvky. S novou politikou začne v Německu. Reaguje tak na vlnu kritiky vůči nečinnosti v podobných případech v minulosti. Změní nová politika sociální sítě? A jak se projeví v praxi? Komentář připojí výkonný ředitel Internet Info Ján Simkanič a Kateřina Jamborová z odboru bezpečnostní politiky Ministerstva vnitra.

Přehrát vše