iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
23. 10. 2015
22:00 na ČT24

1 2 3 4 5

8 hlasů
4069
zhlédnutí

Události, komentáře

Rozpad pražské koalice? — Další výzva k odstoupení hejtmana Rozbořila — Předvolební Polsko

56 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Rozpad pražské koalice?

  1:06 do playlistu

  Rozpad pražské koalice?
  Zastupitelé na nočním jednání překvapivě odvolali čtyři z jedenácti členů Rady hlavního města. Podle primátorky Adriany Krnáčové je ale rada hlavního města funkční. Lidovci, Strana zelených a Starostové však chtějí hledat nové složení pražské koalice. Ta současná s hnutím ANO a ČSSD podle nich nefunguje. Trojkoalici vadí, že vedení města zasahovalo do kompetencí náměstka Matěje Stropnického a Jany Plamínkové. Co bude s pražskou koalicí? Dostane se z krize? A nebo na magistrátu vznikne koalice nová? Zeptáme se člena pražské Trojkoalice Jana Wolfa /KDU-ČSL/, zastupitele Bohuslava Svobody /ODS/ a předsedy klubu zastupitelů TOP 09 Václava Novotného. Politickou analýzu doplní redaktor Lidových novin Ondřej Koutník.

 • Stalo se
 • Další výzva k odstoupení hejtmana Rozbořila

  36:37 do playlistu

  Další výzva k odstoupení hejtmana Rozbořila
  Grémium ČSSD vyzvalo olomouckého hejtmana Jiřího Rozbořila k rezignaci. Krajská ČSSD má hledat nového lídra pro volby. Rozbořil zatím výzvu grémia nevyslyší a obvinění z podplácení dál odmítá. Olomouckým lídrem ČSSD v krajských volbách ale nebude. Jaké dopady může mít pro ČSSD setrvání Rozbořila ve funkci? A co hejtmana vede k odmítání výzvy grémia strany? Hostem Událostí, komentářů bude politolog Bohumil Doležal.

 • Předvolební Polsko

  50:43 do playlistu

  Předvolební Polsko
  Polsko se chystá na nedělní parlamentní volby. Průzkumy veřejného mínění nahrávají vítězství současné opozici, kterou vede strana Právo a spravedlnost. Ta se netají svým euroskeptickým pohledem i zamýšlenými výraznými změnami v hospodářské politice. Jak výsledek polského hlasování ovlivní Česko? A jaké změny čekají Polsko? Téma okomentuje polská novinářka Barbara Sierszula.

Přehrát vše

Související