iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
12. 10. 2015
22:00 na ČT24

1 2 3 4 5

2 hlasy
3383
zhlédnutí

Události, komentáře

Koaliční roztržka kvůli hazardu — První uprchlíci v Drahonicích — Spor o sociální bydlení — Bělorusko po volbách — Nobelova cena za ekonomii

56 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Koaliční roztržka kvůli hazardu

  1:04 do playlistu

  Koaliční roztržka kvůli hazardu
  Koaliční poslanci Jan Bartošek z KDU-ČSL a Ladislav Šincl z ČSSD byli podle Andreje Babiše zlobbovaní hazardní lobby. Ministr financí a předseda hnutí ANO to prohlásil před večerním jednáním koaliční rady a znovu se tak opřel do svých politických kolegů. Je koalice vůbec schopná takto fungovat? A jak ji kromě hazardu rozděluje elektronická evidence tržeb? Zeptáme se místopředsedy sněmovny, místopředsedy KDU-ČSL Jana Bartoška a poslance, místopředsedy ANO Jana Volného.

 • Stalo se
 • První uprchlíci v Drahonicích

  21:31 do playlistu

  První uprchlíci v Drahonicích
  Z tábora v Bělé pod Bezdězem dnes převezli osmdesát migrantů do uprchlického zařízení v Drahonicích. Před zimou chce totiž ministerstvo vnitra zajistit všem uprchlíkům bydlení ve zděných budovách. Převoz ale o několik hodin posunuly protesty migrantů, kteří do Drahonic odjet nechtěli. A výhrady mají i okolní obce. Hostem bude starosta obce Lubenec, jejíž součástí jsou Drahonice, Jiří Chaloupecký.

 • Spor o sociální bydlení

  25:17 do playlistu

  Spor o sociální bydlení
  Ministři schválili koncepci sociálního bydlení, která má sloužit jako základ pro budoucí zákon. Cílem je dostat lidi z ulic a drahých ubytoven do tří různých stupňů sociálních bytů. Kabinet chce, aby norma začala platit od roku 2017, kritici mluví o popření principu, že lidé jsou zodpovědní za svůj osud. O koncepci sociálního bydlení budou diskutovat ředitel Odboru sociálního bydlení Ministerstva práce a sociálních věcí David Pospíšil a expertka ODS pro sociální oblast Lenka Kohoutová.

 • Bělorusko po volbách

  39:20 do playlistu

  Bělorusko po volbách
  Evropská unie pravděpodobně pozastaví sankce proti Bělorusku. České televizi to potvrdil ministr zahraničí Lubomír Zaorálek. Brusel tak reaguje na vstřícné kroky staronového běloruského prezidenta Alexandra Lukašenka, a to hlavně propuštění politických vězňů. Opozice ale označila volby za zfalšované a nedemokratické. A vyzývá k tomu, aby unie Lukašenkovi neustupovala. Okomentuje redaktor Rádia Svobodná Evropa - Rádia Svoboda Jaroslav Šimov.

 • Stalo se
 • Nobelova cena za ekonomii

  50:13 do playlistu

  Nobelova cena za ekonomii
  Nobelovu cenu za ekonomii získal Brit Angus Deaton za analýzu spotřeby, chudoby a blahobytu. Díky jeho výzkumům je podle švédské královské akademie možné formulovat politiku, která by účinně bránila chudobě. Jak konkrétně? Téma pro bývalého rektora Vysoké školy ekonomické Richarda Hindlse.

Přehrát vše