iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
8. 10. 2015
22:00 na ČT24

1 2 3 4 5

6 hlasů
3223
zhlédnutí

Události, komentáře

Přísnější kontroly na rakouské hranici — Jak Rusko válčí v Sýrii — Balkánský fotbal plný nacionalismu — Nobelova cena za literaturu

56 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Přísnější kontroly na rakouské hranici

  1:01 do playlistu

  Přísnější kontroly na rakouské hranici
  Česko v sobotu rozšíří kontroly na hranicích s Rakouskem – podle ministra vnitra Milana Chovance by stát měl mít větší přehled o tom, koho na své území vpouští. Ministři vnitra se také v Lucemburku shodli na nutnosti posílit vnější hranici Evropské unie. Česko k tomu nabízí 50 policistů a 100 vojáků. Jak se projeví nová opatření na hranicích s Rakouskem? A jak se bude nově střežit hranice Schengenu? Otázky pro ministra vnitra Milana Chovance /ČSSD/ a poslankyni Helenu Langšádlovou /TOP09/.

 • Stalo se
 • Jak Rusko válčí v Sýrii

  31:14 do playlistu

  Jak Rusko válčí v Sýrii
  Armáda Bašára Asada zahájila na západě Sýrie rozsáhlou operaci proti povstalcům. Pozemní útoky podporuje ze vzduchu ruské letectvo, které v noci zničilo 27 pozic radikálů z Islámského státu. Podle Pentagonu se ruská armáda chová neprofesionálně – narušila údajně turecký vzdušený prostor a čtyři rakety dopadly na území Íránu. Poprvé od konce druhé světové války obě země podnikají bojové operace ve stejném vzdušném prostoru. Ministři zahraničí Ruska i USA spolu telefonicky jednali o tom, jak dalším incidentům zabránit. Jsou cílem ruských útoků teroristé z Islámského státu nebo jde výhradně o podporu prezidenta Asada? Odpoví zahraniční zpravodajové České televize a Českého rozhlasu, Jakub Szánto a Robert Mikoláš.

 • Balkánský fotbal plný nacionalismu

  42:54 do playlistu

  Balkánský fotbal plný nacionalismu
  Dva tisíce policistů musely hlídat fotbalový zápas mezi Albánií a Srbskem. Ve středu někdo v albánské metropoli házel kamení na autobus se srbskými fotbalisty – útočníci nikoho nezranili. Podobný scénář se odehrál i loni, kdy se fotbalisté obou zemí porvali přímo na hřišti. Srbský premiér zrušil svou cestu na zápas, aby nezvyšoval napětí mezi oběma tábory. Jeho albánský protějšek fanoušky vyzval, aby soupeře respektovali. Kde je základ sporů mezi oběma národy a jak se změnila situace od válek v 90. letech? Téma pro Matyáše Zrna, analytika z Občanského institutu.

 • Stalo se
 • Nobelova cena za literaturu

  50:52 do playlistu

  Nobelova cena za literaturu
  Nobelovu cenu za literaturu získala Světlana Alexijevičová - sedmašedesátiletá běloruská investigativní novinářka a spisovatelka narozená na Ukrajině. Označována je za za autorku literární kroniky sovětské a postsovětské doby. K jejím nejznámějším dílům patří Válka nemá ženskou tvář a Modlitba za Černobyl. Čím jsou její texty tak výjimečné, že získala Nobelovu cenu? Odpoví Pavla Bošková, překladatelka knih Světlany Alexijevičové.

Přehrát vše

Související